logo

Turanlar Group bünyesindeki Peliart yeni yatırımlara hazırlanıyor. Kapı ve Islak Zemin parkesi Vezirköprü’de üretilecek..

Turanlar Group bünyesindeki Peliart yeni yatırımlara hazırlanıyor. Kapı ve Islak Zemin parkesi  Vezirköprü’de üretilecek..

Turanlar Group bünyesindeki şirketlerden biri olan Peliart, bu güne kadar hızla büyüdüğü gibi, Vezirköprü’ye de önemli katkısı olacak yatırımlara hazırlanıyor. Kapı ve ıslak zemin parke tesislerini yılbaşına kadar bitirmeyi hedefliyorlar.

2015 yılı Haziran ayında kurulan ve 4 yılda büyük başarılara imza atan Peliart, hedefini büyütüyor.
Turanlar Grup bünyesindeki şirketlerden biri olan Perliart Yönetim Kurulu Üyesi ve Üretim Müdürü Ali Rıza Tanrıverdi yılda yaklaşık 18 milyon metretüllük üretimleriyle Türkiye’de en bilinen ve aranan firma haline dönüştüklerini belirtti.
Peliart süpürgelik, dekoratif süpürgelik, kapak panelleri, masa tablaları gibi ürünlerle pazarda ciddi bir pay sahibi oldu.
Geçtiğimiz yıl vergi rekortmenliğinde Samsun’da 41. ve Vezirköprü’de 1. Sırada olan Peliart, bu yıl Vezirköprü’de yine 1. Sırayı korurken Samsun’da da ilk 10’da yer almayı bekliyor.
Kurulduğu yıldan itibaren kar eden bir firma haline dönüşen Peliart’ın kaliteden taviz vermeyen yapısıyla özellikle süpürgelik bazında tüm rakiplerinin önünde olduğunu kaydeden çalışkan Üretim Müdürü Ali Rıza Tanrıverdi:

Vezirağaç’ın ürünlerindeki mükemmeliyetçi yaklaşımı burada da sürdürmeye gayret ediyoruz. Vizyon olarak Turanlar Grup’un vizyonunu alıyoruz. Süpürgelik üretimimizin yıllık 30 milyon mt. olmasına çalışıyoruz. Dedi.
Kapı ve Islak Zemin Vezirköprü’de
Peliart’ın önümüzdeki yıl hedeflerinde kapı ve ıslak zemin parkelerinin olduğunu belirten Ali Rıza Tanrıver:

Kapı ve ıslak zemin parkesi için hazırlıklarımız başladı. Kapı üretiminin makineleri geliyor. Yılbaşına kadar üretime geçmeyi hedefliyoruz. Aynı şekilde ıslak zemin parkesinin de Ar-Ge çalışmalarını bitirerek yılbaşına kadar üretime geçmek başka hedefimiz.
Vezirköprü’nün Turanlar Grup için ayrı bir önemi var. Yapılacak yatırımlarda öncelik Vezirköprü’nün oluyor. Yıllık 150 bin kapı kapasiteli üretim tesisi kurmak için çalışıyoruz. 10 milyon liralık bir yatırım öngörüyoruz. Turanlar Group ve Vezirağaç ile birlikte Vezirköprü’ye yapılacak olan bu yatırımların şimdiden hayırlı olmasını diliyorum. Dedi.

Share
262 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+6 = ?