logo

Türk Eğitim Sen Samsun 2 Nolu Şube Başkanı Bünyamin Kamçi; Bölgemize Hoşgeldiniz

Türk Eğitim Sen Samsun 2 Nolu Şube Başkanı  Bünyamin Kamçi; Bölgemize Hoşgeldiniz

Uzun bir zamandan sonra Vezirköprü ilçesinde ilk atama olarak genç kardeşlerimiz görevlerine başladılar.
Biz, önceki yıllarda, Türk Eğitim Sen olarak ilçede 400’ün üzerinde, öğretmen açığını gündeme getirdiğimizde “Öğretmen ihtiyacımız yok.”diyen müdürleri gören bir sendika olarak emeği geçen her idarecimize, siyasimize teşekkür ederiz.
Yeni ataması yapılan ve aynı zamanda bölgeye il dışından atanan arkadaşlarımıza TÜRK EĞİTİM SEN SAMSUN 2 NOLU ŞUBE olarak hoşgeldiniz diyoruz.

Zorlu bir süreçte göreve başladılar. Okullarımızda yüzyüze eğitim Pandemi sürecinde sınıflarında öğrencileri ile ve öğretmenler odalarında tecrübeli öğretmenler ile henüz buluşamadılar.
Bu sıkıntılı süreci MASKE-MESAFE-TEMİZLİK kuralları ile en kısa zamanında aşacağımıza inanıyoruz.
SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK!
Türk Eğitim Sen olarak her daim haykırdık. Sözleşmeli öğretmenlik KÖLELİKTİR.
MEB ilk olarak çağımızın köleliği sözleşmeli öğretmenlik uygulamasını 2005 yılında kısmi olarak uygulamaya koymuştu.
Ankara’da, bölgelerimizde defalarca sözleşmeliliğin kaldırılması için basın açıklamaları, toplantılar düzenledik
Açtığımız davalar sonucunda yargı sözleşmeliliği iptal etti. Türk Eğitim Sen’in yoğun uğraş ve eylemleri ile kaldırılan kölelik sistemi 2016 yılında eğitimciler üzerinde baskı kurmaya meraklı olanların uğraşları ile yeniden uygulamaya konuldu.
İlk atama yoluyla göreve başlayan genç öğretmenlerimize MÜLAKAT sistemi koydular.
MÜLAKAT = HAK, EMEK HIRSIZLIĞIDIR diyerek başkentte ve bölgelerimizde birçok atanamayan ve sözleşmeli görev yapan meslektaşlarımız ile basın açıklamaları yapıldı. Sayın bakanın “Mülakatlarda sınav puanı uygulaması yapılacak.” talimatı ile rahatlama yaşandı.
Aksi takdirde sınavda yüksek puan alan sizlerin komisyonlara yapılan baskılar ile yüksek puan alanların önüne geçiliyor ve atamalar yapılıyordu. Ailenizin ve sizlerin emekleri “Hamili kart yakınımızdır.” mantığına kurban ediliyordu.
Her daim hiç ayırım yapmadan eğitim çalışanının yanında yer aldık. Sizlerin de, hak, hukuk peşinde koşan bizleri ziyaret edeceğinize inanıyoruz.
Atandığınız kurumlarda ülkemizin kalkınması için yapacağınız fedakârlıklardan hiç şüphemiz yok.
Bölgemize yeni atanan genç meslektaşlarımı-za, il dışından atama yoluyla gelen tüm arkadaşlarımıza yönetim kurulumuz adına hayırlı görevler diliyoruz.

Share
107 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+7 = ?