logo

Türk Eğitim Sen Samsun 2 Nolu Şube Başkanı Bünyamin Kamçi; Bu Haysiyet Yoksunlarının Takipçisi Olacağız

Türk Eğitim Sen Samsun 2 Nolu Şube Başkanı Bünyamin Kamçi; Bu Haysiyet Yoksunlarının  Takipçisi Olacağız

Türk Eğitim-Sen Samsun 2 Nolu Şube Başkanı Bünyamin Kamçi, Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi ve AK Parti Grup Başkanvekili Hasan Uzunlar’ın sosyal medya hesabından Atatürk’e yönelik hakaret içerikli paylaşımına tepki gösterdi.
Kamçi, Türk Eğitim Sen Genel Merkezi ve Türkiye Kamu Sen Genel Merkezi Atatürk düşmanlığı ve Cumhuriyet düşmanlığı yapanlar hakkında suç duyurularında bulunduk. Dedi.
Kamçi; Son dönemlerde artarak devam eden toplumu kin ve nefrete sürükleyen açıklamalarda bulunan kişiler türedi. Devletin makamında, kurulan cumhuriyetin nimetlerinden faydalanarak şube müdürlüğü görevinde bulunan şahıs hakkında suç duyurusunda bulunduk.
Türk Eğitim-Sen olarak, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’E karşı yapılan bu saldırıya karşı sessiz kalabilmemiz mümkün değildir. Bu sebeple, Genel Sekreterimiz Sayın Musa AKKAŞ adına Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç teşkil eden paylaşımları nedeniyle cezalandırılması için suç duyurusunda bulunulmuş olup, ayrıca Ankara Orman Bölge Müdürlüğü’nde Şube Müdürü olarak görev yapmakta olan şahıs, hakkında idari soruşturma başlatılması için Tarım ve Orman Bakanlığı’na talepte bulunulmuştur.
Diğer yandan sözde bir gazeteci (Fatih TEZCAN) hakkında da cumhuriyet savcılığına Türkiye Kamu Sen Genel Başkanı Önder KAHVECİ tarafından suç duyurusunda bulunuldu.
Sabah akşam Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Türk Milletinin kanla, irfanla kurduğu Cumhuriyetimizin değerlerine özellikle tam da 29 Ekim ve 10 Kasım günlerinde galiz küfürler ve hakaretler eden bu sözde gazeteci bu millete karşı kin ve garez gütmektedir.
Türk milletinin esaretten kurtuluşunu ve emperyalizmi dize getirişini hazmedemeyen hainlerin Atatürk’e ve devletimize kin kusmalarını kabul edemeyiz. Devlet ve Atatürk düşmanlarının hukuk çerçevesinde hak ettiği cezayı mutlaka alması ve bir asra yaklaşan devletimizin ilelebet payidar kalması için bizler üzerimize düşen sorumluluğu yerine getiriyor ve bu haysiyet yoksunlarının takipçisi olacağız.
Atatürk ve Cumhuriyet düşmanlığı altında başka hesaplar mı var? Bir tarihçimizin de dediği, bu ve benzeri şahıslar “Atatürk ve Cumhuriyet’e hakaret ederek çan sesini mi özlemektedirler.” Dedi.

Share
152 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+6 = ?