logo

Türk Eğitim-Sen Samsun 2 Nolu Şube Başkanı Bünyamin Kamçi Güven Tazeledi

Türk Eğitim-Sen Samsun 2 Nolu Şube Başkanı Bünyamin Kamçi Güven Tazeledi

Türk Eğitim-Sen Samsun 2 Nolu Şube Başkanlığı 7.Olağan Genel Kurulu geçtiğimiz Cumartesi günü Atatürk İş Merkezi salonunda gerçekleştirildi.

Saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’nın okunmasıyla başlayan kongre
Türk Eğitim-Sen Samsun 2 Nolu Şube Başkanı Bünyamin Kamçi’nin konuşmasıyla devam etti.

Kamçi; “Bizler sizlerin başını önüne eğdirecek hiçbir şey yapmadık, hiçbir yanlışın altına imza atmadık.
Eksiklerimiz ile birlikte bir bütün olduk. İlçe ilçe, okul okul, köy köy Türk Eğitim Sen’i anlattık.
Bölgelerimizin, okullarımızın eğitim problemlerini dile getirdik, haklı platformlara taşıdık.
Ülkenin tüm coğrafyasında aynı cümleleri kurabilen ülkenin gerçek değeridir, gerçek sendikasıdır, o da sadece ve sadece Türk Eğitim Sen’dir.
Türk Eğitim Sen’in istikametini ve duruşunu belirleyen tek unsur, temsil ettiğimiz eğitim çalışanlarının hak, kazanım ve talepleridir. Türk Eğitim Sen sadece bir sendika değildir.
Masa başında, müdür odalarında sendikacılık yapanların aksine eğitim çalışanı ile çalışma ortamlarında buluştuk. Başımız dik, alnımız açık girdiğimiz her kurumda gözleri pırıl pırıl parlayan arkadaşlarımız ile buluştuk. Koltuk sendikacılığı da yapmadık, inanç sendikacılığı da yapmadık.
Hergün artarak devam eden istifalarını durdurmak için arayışlara girenler sahalardaki açıklarını ve eksiklerini kapatmak için son dönemlerde tüm ülkede promosyon sendikacılığına da başladılar. Ne yaparlarsa yapsınlar bu çözülmeyi durduramayacaklar.
Tabii ki takdir her zaman olduğu gibi eğitim çalışanınındır. 19 haziran tarihinde tüm ülkemizde olduğu gibi bölgemizde, ilçemizde İLKSAN yani İlkokul Öğretmenleri Sağlık ve Sosyal yardım sandığı seçimleri yapıldı. Yapılan seçimler neticesinde Vezirköprü’de, Havza’da, Kavak’ta, Ladik’te bizim desteklediğimiz, adaylar seçimleri kazandılar.
Sayısal üstünlük değil doğrular kazandı. Bu süreçte çok fedakar bir şekilde çalışmalar yapan arkadaşlarımı yürekten kutluyorum.
29 yıldan beri temiz ve onurlu bir mücadele sergileyen Türk Eğitim Sen, tüm üyelerinin, tüm eğitim çalışanlarının umudu olarak her daim gür bir ses ile “ biriz, iriyiz, diriyiz ”anlayışı ile mücadelesini sürdürmüştür.
Bizler sürekli “haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır.”diyerek haykıracağız ve buradan bu kutlu yürüyüşümüzde bizler de sizlere yine en önde olmaya ve yürümeye söz veriyoruz.
Yine, yeniden, hep birlikte diyoruz. Bu döneme kadar yönetim kurullarımızda görev alan arkadaşlarımıza yürekten teşekkür ederim.” Dedi.

Konuşma sonrasında Türk Eğitim-Sen Samsun 2 Nolu Şube Başkanlığı’na bağlı olan emekli öğretmenlere plaket takdim edildi. Plaket takdimi sonrası divan üyelerinin seçimiyle devam edilen kongre 110 delegeden 90’ının katılımıyla gerçekleştirildi.
Kongre sonrası Bünyamin Kamçi başkanlığında oluşan yeni Yönetim Kurulu ise, Hüsamettin Kandemir, Abdullah Öksüz, Ali Osman Köse, Kasım Yahşi, Ali Yücebaş ve Abbas Demir’den oluşurken Denetleme Kurulu, Fahrettin Akça, Şerafettin Parılday, Safi Akbıyık’dan oluştu.
Disiplin Kurulu’nda ise; Fatih Mumcu, Ahmet Şemsettin Kartal, Sezer Aci isimleri yer aldı.

Share
5 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+10 = ?