logo

Türk Polis Teşkilatının 177.Kuruluş Yıldönümü Düzenlenen Programlarla Kutlandı

Türk Polis Teşkilatının 177.Kuruluş Yıldönümü Düzenlenen Programlarla Kutlandı

Polis Teşkilatının 177.kuruluş yıldönümü tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de düzenlenen çeşitli programlarla kutlandı.

Geçtiğimiz hafta Perşembe günü ilçemiz Orta Cami’de şehitler ve ebediyete intikal etmiş polisler için Kaymakam Halid Yıldız, Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis ve protokol üyelerinin de katılımları ile düzenlenen Mevlid-i Şerif programı sonrası düzenlenen etkinlikler 10 Nisan Pazar günü devam etti.

Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen program İlçe Emniyet Müdürü Komiser Rıdvan Koç’un Atatürk Anıtı’na çelenk sunması, Saygı Duruşu ve İstiklâl Marşı ve günün anlam ve önemini belirten konuşmayla devam etti.

İlçe Emniyet Müdürü Komiser Rıdvan Koç yaptığı konuşmasında, “Kendine biçilen görevini günümüze kadar başarı ile yerine getirmiş, Türk milletinin sevgi ve güvenini kazanmış, demokratik hukuk devletinin, Atatürk İlke ve İnkılâplarının ve Laik Cumhuriyetin teminatı olan Türk Polis Teşkilatının bu özel gününü sizlerle birlikte kutlamanın mutluluğunu yaşamaktayız.” Dedi.
Koç; “Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün İfade ettiği gibi “Türk Polisi, Vatandaşlara Huzur ve Sükûn Temin Edem Ebedi Cumhuriyetimizin Kanun ve Medeniyet Düşmanlarına Karşı Kullandığı Bir Kalkandır”

Polisin genel asayişi, düzeni ve huzuru temin etmesin de şüphesiz ki halkın rolü de göz ardı edilemez. Suç yalnız suçtan zarar gören kişiye karşı değil tüm insanlığa karşı işlenmektedir. Dolayısıyla suçu önlemede yalnız polisin değil tüm vatandaşlarımızın da sorumlulukları olduğu bilinmelidir. Polis-Halk ilişkilerinin gelişmesi yönündeki çalışmalarımız ve çabalarımız bütün gayretimizle artarak devam etmektedir.

Hukukun üstünlüğü, İnsan Haklarına saygı ve demokratik toplum ilkelerinden ödün vermeden, anayasaya ve yasalara sadakatle bağlı olarak görevini layıkıyla yerine getiren, 177 yıllık bilgi ve tecrübeleriyle büyük başarılara imza atan Türk polisimiz bu başarılı ve şanlı mücadelesini; toplumun huzur ve güvenliğini, kişilerin can ve mal emniyetini tehdit eden her türlü eyleme karşı büyük bir özveri ile devam ettirecektir.

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere; Vatanımızın birliği ve bütünlüğü, halkımızın huzur ve mutluluğu için hayatlarını feda etmiş şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazi ve emekli teşkilat mensuplarımıza sağlık, huzur ve mutluluklar dilerim.

Son olarak hem İlçe Emniyet Müdürlüğümüzde hem de ülkemizin dört bir yanında bu şerefli mesleği gece gündüz demeden bütün şartlar altında fedakarca yürüten meslektaşlarımın ve kıymetli ailelerinin polis bayramını kutlar, bu mutlu günümüzde bizleri yalnız bırakmayan değerli misafirlerimizi saygıyla selamlarım.” İfadelerine yer verdi.

Konuşma sonrası Cumhuriyet Meydanı’nda sona eren program yine Vezirköprü İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin oluşturduğu ve ilçemizin birçok sokağında düzenlenen kortejle devam etti.
Program son olarak ise Butik Otel’de düzenlenen iftar programıyla son buldu.

İftar programına Kaymakam Halid Yıldız’ın yanı sıra Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis, Cumhuriyet Başsavcısı Hamza Ocak, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Ümit Çetinkaya, şehit ve gazi olan polis yakınları ve emniyet mensupları aileleriyle birlikte katıldı.

Share
14 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+10 = ?