logo

TÜYAP Fuarı’nı 5 Günde 53 Bin 733 Kişi Gezdi

TÜYAP Fuarı’nı 5 Günde  53 Bin 733 Kişi Gezdi

Samsun’da bu yıl 5.si düzenlenen Tarım Fuarı açık kaldığı 5 günlük sürede toplam 53.733 kişi ziyaret etti.
Tüyap tarafından T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı, T.C. Samsun Valiliği, Samsun Büyükşehir Belediyesi, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası, Samsun Ticaret Borsası, Samsun Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Samsun İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği, Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB), Ziraat Mühendisleri Odası, Türk Tarım Alet ve Makineleri İmalatçıları Birliği (TARMAKBİR), Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve KOSGEB’in destekleri ve işbirlikleri ile hazırlanan SAMSUN TARIM 5.Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı, 25 – 29 Eylül 2019 tarihlerinde TÜYAP Samsun Fuar ve Kongre Merkezi’nde ziyaretçi akınına uğradı.
Yurtiçi ve yurtdışından binlerce ziyaretçinin katıldığı Tarım Fuarı’nın bu yılki onur konuğu ise Vezirköprü oldu. Fuar kapsamında Vezirköprü’nün tarımsal ürünlerinin tanıtımının da yanında katılımcılara ilçemize özgü çeşitli ikramlarda bulunuldu.
Kenevir Panelin İlgi Odağı Oldu
İlçemizin son günlerde gündemden düşmeyen yatırımlarından da biri olan “Kenevir” Tüyap Fuarı’nın en dikkat çeken ürünü oldu. Ziyaretçilere Kenevir Yetiştiriciliği hakkında düzenlenen panellerde bilgi verildi. Ayrıca Kenevir Yetiştiriciliği’nde karşılaşılan güçlükler ve çözüm önerileri de fuarda görüşülen diğer konulardan biri olarak gündeme geldi.
Dünyanın 10 farklı ülkesinden gelen 70’i aşkın alım heyetini de ağırlayan Fuarda yoğun iş görüşmeleri, sağlanarak Cezayir, Irak, Lübnan, Sudan, Umman, Gürcistan, Romanya ve İtalya’dan fuarı ziyarete gelenlerle Enerji Dönüşüm Sistemleri, Danışmanlık Hizmetleri, Tarımsal Mekanizasyon Sistemleri, Hayvancılık Tesisleri, hayvancılıkta kullanılan Mekana ve Ekipmanlar, Traktör, Zirai İlaçlar, Seracılık, Tohum-Fide, Sulama Sistemleri ve Hırdavat firmalarıyla çeşitli iş görüşmeleri gerçekleştirildi.
Bu Yıl Onur Konuğu Vezirköprü
Tarım sektörünün dünyadaki birçok ülkenin ekonomisine önemli katkısı bulunduğuna dikkati çeken Fişekci, “Ülke nüfusunun önemli bir kısmına istihdam sağladığı gibi, sanayi sektörüne girdi sağlar, sanayi ürünleri için talep yaratır ve tarımsal ürünler ihracı yoluyla toplam ihracata katkıda bulunur.” Dedi.
2020 Fuarı 9-13 Eylül Arasında
Gelecek yıl 6.sı düzenlenecek olan Tarım Fuarı’nın ise 9-13 Eylül 2020 tarihinde ziyaretçilere açılması bekleniyor.

Share
151 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+1 = ?