logo

Üç Fabrika İçin Faaliyet Eylül Ayında Resmen Başladı 4 Ekim 1970 Pazar

Üç Fabrika İçin Faaliyet Eylül Ayında Resmen Başladı 4 Ekim 1970 Pazar

Vezirköprü’ye kurulacak kereste, kontralit, yonkatif fabrikası için faaliyetin Eylül ayından itibaren resmen başlamış olduğu kabul edilmektedir.
1971 planlamasına girmiş olan fabrika arazisi, 1970’de alınacak, 1971’de inşaatı başlayacak, 1973’de fabrika çalışmış olacaktır.
Vezirköprü’nün çehresini değiştireceği ümit edilen dev eserin 172 dönüm arsasının istimlâkine bir iki ay içinde başlanacaktır.

Doktor Demirali’nin hayırlı teşebbüsü
Vezirköprü Sağlık Merkezi Hastane mi Olacak
Başbakan Süleyman Demirel’in Vezirköprü’ye gelişi sırasında belediyede Sayın bayan Nazmiye Demirel’le görüşen ilçemizin bayan doktoru ve Sağlık Merkezi Baştabibi Sayın Gönül Demirali Sağlık Merkezi’nin dertlerini aksettirtmiş, bayan Demirel’de büyük ilgi göstermişlerdi.
Bilindiği gibi sefaletin hakim olduğu dağ köylerinde veremin korkunç bir şekilde yaygın olduğu, en basit hastalıktan çocukların seri halde öldüğü, doğumdan ölen anaların korkunç sayıda bulunduğu acı bir gerçektir.
Kaymakamlık Kupasını Vezirköprüspor Aldı
Geçtiğimiz Pazar günü oynanan Kaymakamlık kupasının son karşılaşmasında Vezirköprüspor, İdmanyurdu ile yenişemeyerek golsüz berabere kalmıştır.
Bilindiği gibi, iki ay evvel Kaymakamımız Necdet Baysungur’un öncülüğü ile ilçemizde mevcut dört futbol kulübünün iştirak ettikleri bir turnuva düzenlenmişti. Lig usulü ile yapılan karşılaş-malar neticesinde averaj üstünlüğü ile puan cetvelinde üst sırayı işgal eden Vezir-köprüspor, Kaymakamlık kupasını almaya hak kazanmış, fakat Kaymakam Necdet Baysungur, puanları eşit olan iki takımın son bir maçını daha şart koşmuştu.
Son maç, geçtiğimiz hafta puanları eşit olan Vezirköprüspor ile İdman-yurdu arasında yapılmış, zaman zaman süratli tempo-da cereyan eden karşılaş-mada her iki takım da ellerine geçen fırsatları değerlendire-meyerek golsüz berabere kalmışlardır.
Bundan sonra maç, uzatıl-mak istemişse de, İdmayurdu kabul etmemiştir.
Bunun üzerine zaten almaya hak kazandığı kupayı seyircilerin arasında bulunan Sayın Necdet Baysungur’dan alan Vezirköprüsporlu futbolcular sahada şeref turunu atmışlar, böylece kupa sahibini bulmuştur.
Sanat Enstitüsü Makineleri Elektriksizlik Yüzünden Çalışmıyor
İlçemiz Erkek Sanat Enstitüsü makineleri elektrik-sizlik yüzünden çalışama-makta, her biri şevk içinde olan genç öğretmenler doğru dürüst atölye çalışması yapa-mamanın ızdırabı içindedirler.
“Öğrencilerimiz mezun olduktan sonra üst okullarda bu yönden yetişememenin güçlükleri içinde olursa bizler hakkında ne düşünürler?” demelerine rağmen bugüne kadar elektrik derdi halledile-memiştir.
Vezirköprü’nün incisi bu okulu ilçeye ve bölgeye çok faydalı hale getirebilecekken okul adeta bütün hareket ve teşebbüs kabiliyetlerinden yoksun kalmıştır.
Şoförler Cemiyeti cevap verdi
“Başbakanın Gelişi Bize Haber Verilmediği için Karşılayamadık”
Geçen haftaki sayımızda Başbakanı Karşılamada göremediğimiz Şoförler Cemiyeti işine değinmiştik. Oysa birçok “memleketçi davalarda” önde gelen, başarılı çalışmalar yapan cemiyetten aldığımız mektuba göre, ilgililer bu durumdan Cemiyeti haberdar etmemişlerdir.
“Basın”a dahi haber ver-meyen ilgililerin durumunu üzüntü ile karşılarken Şoförler Cemiyeti Başkanı Mustafa Çamurcu’nun mektubunu özet olarak verelim:
27/9/1970 tarih ve 926 sayılı gazetenizde Cemi-yetimizin Sayın Başbakanı niçin karşılamadığı sorul-maktadır.
Eğer haberimiz olsaydı bütün araçlarımızla Sayın Başbakanı daha başka türlü karşılardık.
Memleket hizmetinde olumlu çalışmalarını takdirle izlediğimiz VATANDAŞ GAZETESİ bize gerçeği açıklamak fırsatı verdiği için çok teşekkür ederiz.

Share
331 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+10 = ?

BENZER HABERLER

Anı İnceleme Araştırma
MUHTARLAR DERNEĞİ YÜKSEKOKUL YOLUNDA

MUHTARLAR DERNEĞİ YÜKSEKOKUL YOLUNDA

Anı İnceleme Araştırma
KAYMAKAMLIK SÜT SORUNUNA EL ATTI

KAYMAKAMLIK SÜT SORUNUNA EL ATTI

Anı İnceleme Araştırma
YÜZLERCE ORMAN İŞÇİSİ GREVDE

YÜZLERCE ORMAN İŞÇİSİ GREVDE

Anı İnceleme Araştırma
SORUNLARIMIZ TARTIŞILDI

SORUNLARIMIZ TARTIŞILDI