logo

Üçüncü Demirel hükümeti açıklandı Hüseyin Özalp Gene Orman Bakanı Oldu 8 Mart 1970 Pazar

Üçüncü Demirel  hükümeti açıklandı Hüseyin Özalp Gene Orman Bakanı Oldu 8 Mart 1970 Pazar

3.Demirel hükümeti açıklanmış, bütün 2.Demirel hükümetinin bakanlarıyla birlikte Samsun Milletvekili Hüseyin Özalp de yerini korumuş, gene Orman Bakanlığı görevini almıştır.

Güvenoyu
Demirel yeni programını okumasını takiben bir tam gün sonra güvenoyuna başvuracaktır. Verilen haberlere göre: AP’li 41’ler güven oylamasına katılmayacak, bunlara 72’lerden 26 kişinin iştirak ederek, Demirel’i azınlık hükümeti halinde bırakacakları söylenmektedir. 3.Demirel hükümetinin bu hesaba göre 170 muhalife karşı 190 civarında güvenoyu alacağı sanılmaktadır.
16 Mart Pazar günü Tekel Bakanı Karadeniz Tütün Piyasası’nı açacak
Karadeniz Bölgesi’nde Şenlik Var
Haftaya bölgemizde şenlik var. Bu 16 aylık emeğin değerlendiriliş bayramı, tütüncülerin dolayısıyla piyasanın, esnafın şenliği.
Gönül bu şenliğin kara güne dönmesini değil, ağız tadıyla geçmesini istemektedir. Değeri fiyatına satılan ve iltimaslar, rüşvetler, politik hileler karışmadan işleyen tütün piyasasının tatlı şenliğini görmek hepimizi mesut edecektir.
Bakanlar Geliyor
Hükümet oylamasında herhangi bir anormallik olmadığı, herhangi bir aksama vuku bulmadığı taktirde, ilçemize başta Tekel Bakanı A. İhsan Birincioğlu, Orman Bakanı Hüseyin Özalp, Samsun’un A.P.’li ve CHP’li milletvekilleri Vezirköprü’ye gelerek piyasanın açılımında bulunacakları verilen habere eklenmektedir. Bu programı siyasi olaylar da değiştirebilir.
İlçe halkını huzursuz eden meçhul hırsızın yabancı olduğu sanılıyor…
Vezirköprülüler Kaymakam’ı Ziyaret Ederek Hırsızlığın Önlenmesini İstedi
Vezirköprülüler bir heyetle Kaymakam V. Mustafa Oruçoğlu’nu ziyaret ederek hırsızlıklardan yakınmışlar; eğer bekçiler bu işi halledemezse ya biz silahlanıp evlerimizi kendimiz koruyalım veya özel bekçi teşkilatı kuralım demişlerdir.
Bu arada geçtiğimiz hafta Avukat Semiha Yücel’in yazıhanesinin soyulmasından sonra iki hırsızlık daha olmuş, terzi Veli Yücel’in dükkanı ile Harun çavuşun dükkanı da soyulmuştur.
Kendisiyle konuştuğumuz Kaymakam V. Mustafa Oruçoğlu:
-Durum üzerinde hassasiyetle duruyoruz. Meçhul usta hırsız, girdiği yerleri maymuncukla açıp hırsızlığını gayet usta bir şekilde yaptıktan sonra aynı şekilde kapatmaktadır. Bekçilere ihtar verdik. Bundan sonra kimin semtinde hırsızlık olursa gerekli muameleyi yapacağız. Demiştir. Meçhul hırsızın kapıları açıp kapatmakta usta ve Vezirköprü’nün dışında biri olduğu sanılmaktadır.
Bu hususta emniyet komiseri Nihat Canik de:
-Aslında hiç ihtimal vermiyorum. Böyle bir şey varsa mutlaka yakalayacağız. Bu sabah dörtte kalktım, bu hususta çalışıyorum. Dün gece de beşte yattım. Bekçiler ve tüm memur arkadaşlar birlikte çalışıyoruz. Hırsız elimizden kurtulamayacak. Demiştir.
Şehir kulübü cinayeti davasına devam olundu.
Gülami Gümüş’ün Mezarı Açılacak
1969 yılında “Yılın Davası” adıyla maruf (Şehir Kulübü cinayetinin) duruşmasına ilçemiz Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam olunmuştur.
Başkan Ali Şenel, hakim Necmettin Küçükay, hakim Şemsettin Şanal, savcı Kemalettin Keleçoğlu’ndan teşekkül eden ilçemiz Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki “Gülami’nin Davası” diye bilinen ve davanın sanıkları Gülami S., Selami S., Faik K. ve Hüseyin İ. de yerlerini almışlardı. Müdahil avukatları: Edip Dönmez ve Halit Taşdemir sanık avukatı Nusret Ulusoy mahkemede hazır bulunuyorlardı.
Karar: Mezar açılacak
Maktulün gömülü bulunduğu mezardan çıkarılıp düşmeyle mi yoksa darp yolu ile yaralanıp öldürüldüğünün anlaşılması için cesedinin kafası çıkarılarak adli tıbba gönderilmesine, meteorolojiye o gecenin durumu hakkında bilgi gelmesi için tekrar yazı yazılmasına şehir kulübü o geceki gibi çalışır vaziyette iken gece keşif yapılmasına ve duruşmanın 22.4.1970 gününe bırakılmasına karar verilmiştir.

Share
98 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+7 = ?