logo

Ulaştırma Bakanı Karaismailoğlu: Havza – Vezirköprü yolu 2023’e kadar tamamlanacak!..

Ulaştırma Bakanı Karaismailoğlu: Havza – Vezirköprü yolu 2023’e kadar  tamamlanacak!..

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismiloğlu, Şubat ayında protokolü imzalanarak yapımına başlanan Havza – Vezirköprü karayolunun şantiyesini ziyaret etti. Bakan Karaismailoğlu Havza-Vezirköprü arasındaki yolun 2023 yılına kadar tamamlanacağını söyledi.

Vezirköprü-Havza arasındaki karayolu inşaatı, geçtiğimiz Şubat ayında imzalanan protokolle başlamıştı. Geçtiğimiz Çarşamba günü yol inşaatı şantiyesini ziyaret eden Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu Havza-Vezirköprü yolunun 15 kilometresinin sıcak kaplama bölünmüş yol yapılacağını söyledi.
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, Karayolları Genel Müdürü Abdülkadir Uraloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Ak Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, Vezirköprü Belediye Başkanı Sadık Edis ve Vezirköprü AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Kurt’un da katıldığı ziyarette konuşan Bakan Karaismailoğlu; “İlk etapta Havza-Vezirköprü Karayolu şantiyesinde çalışan mesai arkadaşlarımızı ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldık.” Dedi.

Yolun tamamlanmasıyla birlikte Kanyon’a ulaşımın kolaylaşacağını ve daha fazla turistin geleceğini söyleyen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu:

2003-2021 yılları arasında ulaşım ve haberleşme hizmetleri için 1 Trilyon 119 Milyar Lirayı aşan bir yatırım gerçekleştirdik.
AK Parti iktidarı öncesinde 6100 kilometre olan yol uzunluğunu 28 Bin 343 kilometreye çıkardık. Mevcut yol uzunluğumuzu kısa sürede 29 Bin 500 kilometreye çıkardık. Sadece 1714 kilometre olan otoyol uzunluğumuzu 3532 kilometreye ulaştırdık. Yetinmeyeceğiz 3840 kilometreye daha çıkaracağız. Tünel uzunluğumuzu 720 kilometreye çıkaracağız. Karayollarımızı fiber optik altyapıyla döşeyeceğiz.
Samsun’un ulaşım ve iletişim harcamaları için 10 Milyar liranın üzerinde yatırım yaptık. Samsun’daki bölünmüş yol uzunluğunu 120 kilometreden 310 kilometreye çıkardık. Samsun’u bölünmüş yollarla Ordu, Çorum, Amasya ve Sinop’a bağladık.
Hükümetlerimiz döneminde Samsun il genelinde 235 kilometre bütünlü sıcak kaplamalı yol yaptık. İkisi tüp olmak üzere toplam uzunluğu 2235 metre olan 22 adet tünel yaptık. Bunun yanında toplam uzunluğu 14 bin 193 metre olan 113 adet köprüyü tamamladık.
1993-203 yılları arasında ilimizde karayolları için sadece 701 Milyon liralık harcama yapılırken hükümetlerimiz döneminde bu miktar 12 kat artarak 9 Milyarın üstüne çıkmıştır.
Samsun’daki şu an devam eden 10 adet karayolu yatırımımızın proje toplam bedeli 9 Milyar liranın üzerindedir. İnşallah bu projeleri de en kısa zamanda bitirip Samsun’luların hizmetine açacağız.
Toplam 15 km uzunluğundaki sıcak kaplamalı bölünmüş yol..
Bugünkü Samsun ziyaretimizin ilk durağı ilimizde devam eden 10 önemli karayolu yatırımlarımızdan birisi olan Havza-Vezirköprü ilçe yollarını birbirine bağlayan şantiyede sizlerle birlikteyiz.
Toplam 15 km uzunluğundaki sıcak kaplamalı bölünmüş yolumuzda 110 metre uzunluğunda 1 adet köprü, 2 adet hemzemin kavşak ve 1 adet farklı seviyeli kavşak yer alacaktır. Havza-Vezirköprü Batı Karadeniz’i Orta ve Doğu Anadolu’ya bağlayan devlet yolu üzerinde bulunmaktadır.
Projemizin tamamlanmasıyla daha rahat, daha hızlı, daha güvenli bir seyahat sağlanacaktır. Bu şekilde Kanyon’a olan turist sayısı artacaktır. 260 Milyon Lira proje bedeli olan yol inşaatımızı 2023 yılına gelmeden tamamlamayı hedefliyoruz. Dedi.

Karaismailoğlu’nun konuşmasının ardından Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir tarafından Bakan Karaismailoğlu’na kılıç hediye edildi.

Share
10 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+5 = ?