logo

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Turhan; “Vezirköprü – Havza yolunun Proje Çalışmalarını Tamamladık, İhalesini Yapacağız Vezirköprü – Durağan proje çalışması sürüyor” Dedi. YOL sıkıntısı bitecek mi?

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Turhan; “Vezirköprü – Havza yolunun Proje Çalışmalarını  Tamamladık, İhalesini Yapacağız Vezirköprü – Durağan proje çalışması sürüyor” Dedi. YOL sıkıntısı bitecek mi?

Pazar günü Vezirköprü’yü ziyaret eden Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, Vezirköprü-Havza yolunun projesini tamamladıklarını Nisan ayında ihalesini yaparak yapım çalışmasına başlanacağını söyledi. Bakan Turhan; Vezirköprü-Durağan karayolunun ise proje çalışmasının sürdüğünü söyledi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, AK Parti Samsun Milletvekilleri Ahmet Demircan, Fuat Köktaş, Samsun Valisi Osman Kaymak, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığına bağlı Genel Müdürlerden oluşan heyet Pazar günü Vezirköprü’yü ziyaret etti.
Bakan ve beraberindeki heyeti Vezirköprü Kaymakamı Kudret Kurnaz, Vezirköprü Belediye Başkanı İ.Sadık Edis, Vezirköprü AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Kurt ve partililerden oluşan bir heyet karşıladı.

Vezirköprü Belediyesi önünde kesilen kurbanın ardından Belediye’ye geçerek çalışmalar hakkında bilgi alan Bakan Turhan, daha sonra Vezirköprü Belediyesi önünde kısa bir açıklama yaptı.
Başkanlık makamında yapılan kısa ziyaretin ardından açıklamalarda bulunan Ulaştırma ve Altyapı Bakan Mehmet Cahit Turhan; “Vezirköprü bulunduğu konum itibariyle kuzey Anadolu bölgemizin özellikle tarım ve turizm yönüyle gelişmiş olan ve yeni gelişen sanayisiyle hızlı gelişen bir ilçemiz.” Dedi.

Ulaşım altyapısını geliştirmek için çalışmaları yapıyoruz.
Vezirköprü’nün ulaşım altyapısını geliştirmek için gereken çalışmaları yaptıklarını ifade eden Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, “Bu anlamda, Havza-Vezirköprü arasındaki yolu bölünmüş hale getirmek için proje çalışmalarını tamamladık. İnşallah önümüzdeki ay ihalesini de yapıp önümüzdeki aylarda da yapım çalışmalarına başlayacağız.” İfadelerine yer verdi.
Yol çalışmalarının istikametinden de bahseden Turan; “Doğu-Batı istikametindeki Havza’dan başlayıp Gerede’de biten bu koridor, Gerede-İsmet Paşa-Karabük, Araç, Kastamonu, Taşköprü, Boyabat, Durağan ve Vezirköprü’den oluşmakta. Durağan’a kadar batı istikametinden yapım gerçekleşti. Şimdi de Havza-Vezirköprü arasındaki çalışmaları başlatacağız. Ardından da proje çalışmaları devam eden Vezirköprü-Durağan arasındaki kesimi de proje çalışmaları bittikten sonra burayı da bölünmüş yol olarak hizmete almayı planlıyoruz. Hayırlı olsun.” İfadelerine yer verdi.

Share
122 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+6 = ?