logo

Umreciler İlçeye Sağlıklı Döndü

Umreciler İlçeye Sağlıklı Döndü

Vezirköprü ilçemizden Ocak ayı itibariyle Umre vazifesini yapmak üzere giden 202 umreci sağlıklı olarak döndü.
Corona tehdidinin ülkemizde de görülmesinin ardından gözler umre vazifesini yapmak için Arabistan’a giden umrecilere de çevrildi.
Ülkemizi de etkisi altına alarak Pazartesi gününe kadar 1236 kişide bu vakaların görülmesi ve 21 kişinin ise hayatını kaybetmesine neden olan Corona virüsü için Vezirköprü’ye henüz bir vakanın gelmediği ifade edildi.
Konu ile ilgili olarak gazetemize konuşan Hac ve Umre Organizasyonu firmalarından Akça Turizm Seyahat Acentası yetkilisi Şaban Akça; “Umre vazifesini yapmak üzere kutsal topraklara götürdüğümüz 42 umrecimiz sağlıklı bir şekilde yurda döndü. Şu anda 14 günlük karantina sürecini bekliyoruz.” İfadelerine yer verdi.

Umrecilerin kontrol altında tutulduklarını belirten Akça; “Sağlık görevlilerimiz tarafından vatandaşlarımız ateş ölçümü ve diğer testleri günlük olarak yapılıyor. Şu ana kadar bize ulaşan bir vaka durumu söz konusu değil.” Dediler.
Ramazan ayında yapılması planlanan Umre ziyaretinin de umrelerin kapanmaması nedeniyle ertelendiğini ifade eden Akça, “Hac vazifesini yerine getirmek için 74 hacı adayımız var. Haziran ayına kadar herhangi bir aksilik olmaması durumunda, haziran ortasında hacı kafilemiz de yola çıkacaklar.” Şeklinde konuştu.
Diğer Umre ve Hac organizasyon firmalarından Aybüke Tur ve Ravza Nur Tur ile giden 30 Umrecinin de sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

Share
117 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+3 = ?