logo

UMUT VAR MI?


İhsan Cömert
comert_ihsan@hotmail.com

Ülkemiz sürekli ekonomik sıkıntıya doğru gidiyor. Bu kötüye gidiş bir genel seçim yapılıp ülkedeki gerginlik ve belirsizlik giderilmeden durma olanağı yok gibi görünüyor.
Böyle bir durumda Vezirköprü’ye yapılacak yatırımların yapılma umudu var mı?
Mesela;
Bir tarım yöresi olan Vezirköprü çiftçisine hizmet veren ilçe tarım binası yıkılmış, yıllardır yerine yenisi yapılmamıştır.
1713 km2 alanda tarımla uğraşan Vezirköprü halkına hizmet veren sağlıklı, hizmet verecek bir bina yapılmamış, derme çatma binalardan kurtulacak, tarım yöresi ilçemiz bir bina yapılması sağlanacak mı(?) Böyle bir umut var mı?
Kunduz’a yapımına başlanıp terk edilen “Gençlik Kamp Eğitim Merkezi” nin yapılmasına başlanması umudu var mı?
Yapımına başlanan Vezirköprü-Havza Karayolu’nun yapımı sürdürülebilecek mi?
En önemlisi de “Güvenbeli” rampası kalkmadan bu yolun çözüm olma umudu var mı?
Vezirköprü-Durağan yolundan umut var mı, yoksa unutalım mı?
Vezirköprü-Alaçam ulaşımını sağlayacak, Vezirköprü’yü eski canlılığına kavuşturacak Şahinkaya Köprü’sünü unuttuk mu(?), yoksa hala umut var mı?
Yeni bir küçük sanayi sitesi yapılması umudumuz var mı?
İlçenin sanayileşmesine katkı sağlayacak, yeni sanayicilerin tercih ederek rahatlıkla sanayi tesisi kurabileceği bir “organize sanayi bölgesi” kurulma olanağı var mı?
Tarım ilçesi olan Vezirköprü’de hayvancılığın geliştirilmesi için düşünülen “Besi Organize Sanayi” kurulması gerçekten hayvancılığın gelişmesinde büyük katkı sağlayacaktır.
Bu sanayi kuruluşunun yapılma umudu var mı?
Bu ve buna benzer soru ve sorunları çoğaltarak sıralayabiliriz. Ancak bu sorulara inandırıcı cevapların yetkililer tarafından verilmesi gerekiyor. Ancak; mevcut yönetim sisteminde tek yetkili olan reisten başkasının vereceği cevap umut verici olmaz. Maalesef “kenevir” konusunda reisin de sözü umut olmadı….

Share
34 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+10 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • İlla gidecekse Emniyet Müdürlüğü gitmeli

  22 Haziran 2022 Köşe Yazıları

  Giderek Havza'ya doğru ilerlemekte olan Vezirköprü'de özellikle hastanenin yeni binasına taşınmasından sonra bir dağınıklık yaşanmaya başladı. Belediye binasının da olduğu şehir merkezi merkez olmaktan çıkarken eski hastaneye doğru olan kısımda da esnafın eski işgücünü yakalaması güçleşti. İlçemizde Belediye binası ve Hükümet Konağı'nın da merkezden taşınarak Esentepe Mahallesi'ne gitmesine çalışıldığı haberleri yayıldı. Hükümet Konağı için gidiş şimdilik durdu. Ancak Vezirköprü Belediyesi'nin Esentepe'deki Tır Garajı olarak bilinen alana gitm...
 • HAVANDA SU MU DÖVÜYORUZ?

  22 Haziran 2022 Köşe Yazıları

  Yıllardan beri tartışır dururuz. Bu ilçe de turizmi geliştirelim, ancak turizmle kalkınırız sanısındayız. İlçe de sanayi geliştirelim, ancak sanayi ile kalkınırız, göçü sanayi ile durdururuz umuduyla… İnşaat sektörü zaten ölü yatırım. Son yıllarda zaten herkes müteahhit oldu. İnşaat sektörü, ne göçü durdurdu ne de kalkınmayı sağladı. Ancak her köşede bir milyoner yarattı. Toplumsal kalkınmaya olumlu bir etkisi olmadı. Peki; tarım yöresi olan Türkiye nüfusunun tersine, nüfusunun % 70'inin kırsalda yaşadığı Vezirköprü'de, neden tarım...
 • Tatil Sürecini Nasıl Değerlendirmeliyiz?

  22 Haziran 2022 Köşe Yazıları

  Yoğun ve yorucu bir eğitim yılının ardından tatil sürecine girdik. Dönemin yoğun ve yorucu olmasının nedeni pandemiden kalan birikmiş enerjinin bazen ertelenmiş çalışmaların ve edinilmiş alışkanlıkların okula uyumu zorlaştırması oldu. Yine de tüm bunlara rağmen uyum sürecine genel olarak girildi ve dönem bitirildi. Şimdi bizi güzel bir tatil süreci bekliyor. Okul dönemi çocuklar ve veliler için zorlayıcı olsa da tatil dönemi de hem çocuklar hem veliler için belirsizlik oluşturabiliyor. Çocukların gün içinde neler yapacağı, ailelerin sürekli...
 • Küçük Sanayi yapılabilir mi?

  15 Haziran 2022 Köşe Yazıları

  Vezirköprü'de beklenen işlerden biri de Küçük Sanayi Sitesi. Belediye'nin öncüsü olduğu çalışmayla Avdan Bölgesi'ndeki Karma OSB'nin yapılacağı söylenen alanın yanına mı yapılacak, yoksa Ticaret ve Sanayi Odası'nın öncülüğünde kurulan Vezirköprü Karma Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi ile yürütülen çalışmanın bir ürünü mü olacak, ya da Vezirköprü'de yeni bir küçük sanayi sitesi olabilecek mi? Birlikte göreceğiz. Bu çalışmaların başlangıcından haberdar olmakla birlikte, küçük sanayiler hakkında yaşanan gelişmelerden büyük kısmın haberinin olmadığ...