logo

UMUT VAR MI?


İhsan Cömert
comert_ihsan@hotmail.com

Ülkemiz sürekli ekonomik sıkıntıya doğru gidiyor. Bu kötüye gidiş bir genel seçim yapılıp ülkedeki gerginlik ve belirsizlik giderilmeden durma olanağı yok gibi görünüyor.
Böyle bir durumda Vezirköprü’ye yapılacak yatırımların yapılma umudu var mı?
Mesela;
Bir tarım yöresi olan Vezirköprü çiftçisine hizmet veren ilçe tarım binası yıkılmış, yıllardır yerine yenisi yapılmamıştır.
1713 km2 alanda tarımla uğraşan Vezirköprü halkına hizmet veren sağlıklı, hizmet verecek bir bina yapılmamış, derme çatma binalardan kurtulacak, tarım yöresi ilçemiz bir bina yapılması sağlanacak mı(?) Böyle bir umut var mı?
Kunduz’a yapımına başlanıp terk edilen “Gençlik Kamp Eğitim Merkezi” nin yapılmasına başlanması umudu var mı?
Yapımına başlanan Vezirköprü-Havza Karayolu’nun yapımı sürdürülebilecek mi?
En önemlisi de “Güvenbeli” rampası kalkmadan bu yolun çözüm olma umudu var mı?
Vezirköprü-Durağan yolundan umut var mı, yoksa unutalım mı?
Vezirköprü-Alaçam ulaşımını sağlayacak, Vezirköprü’yü eski canlılığına kavuşturacak Şahinkaya Köprü’sünü unuttuk mu(?), yoksa hala umut var mı?
Yeni bir küçük sanayi sitesi yapılması umudumuz var mı?
İlçenin sanayileşmesine katkı sağlayacak, yeni sanayicilerin tercih ederek rahatlıkla sanayi tesisi kurabileceği bir “organize sanayi bölgesi” kurulma olanağı var mı?
Tarım ilçesi olan Vezirköprü’de hayvancılığın geliştirilmesi için düşünülen “Besi Organize Sanayi” kurulması gerçekten hayvancılığın gelişmesinde büyük katkı sağlayacaktır.
Bu sanayi kuruluşunun yapılma umudu var mı?
Bu ve buna benzer soru ve sorunları çoğaltarak sıralayabiliriz. Ancak bu sorulara inandırıcı cevapların yetkililer tarafından verilmesi gerekiyor. Ancak; mevcut yönetim sisteminde tek yetkili olan reisten başkasının vereceği cevap umut verici olmaz. Maalesef “kenevir” konusunda reisin de sözü umut olmadı….

Share
9 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+6 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Siz varsanız, biz olacağız!

  19 Ocak 2022 Köşe Yazıları

  Vatandaş Gazetesi bu sayısıyla birlikte yeni yaşına giriyor. 63 yıllık kesintisiz yolculuğunda her sayısında Vezirköprü olan, her hazırlığında Vezirköprü için üretmeye çalışan bir gazete olarak VATANDAŞ Gazetesi, bu kadar uzun zaman aralıksız çıkan az sayıdaki gazetelerden biri. Binlerce yıllık tarihi olan Vezirköprü'nün yakın zamanının yazılı tarihi. Kimi zaman bireylerin sıkıntılarına kimi zaman ilçenin genel sıkıntılarına yer vererek kâh olanları aktardık, kâh dilimiz döndüğünce geleceği için daha iyi olduğuna inandıklarımızı aktardık. Hale...
 • VATANDAŞ 1959-2022

  19 Ocak 2022 Köşe Yazıları

  Vatandaş Gazetesi'nden söz ederken hiçte mütevazı davranmaya gerek yok. Gerçeği söylemek gerekirse 63 yılda neler yaşanmadı ki? Vezirköprü'ye yapılan her hizmette Vatandaş Gazetesi'nin damgası vardır. Söylemek gerekirse Türkiye'de 63 yıl yaşamını sürdürebilen yerel gazete var mıdır? Bilmiyorum. Vatandaş'ın geçmiş yıl dönümlerinde dilim döndüğü kadar, kalemim çalıştığı kadar kuruluşu sırasında, daha ileriki zamanlarda ne zorluklarla karşılaşıldığını çok anlatmaya çalıştım. Vatandaş Gazetesi'nin yaşamını sürdürmek için verdiği yaşam ...
 • 10 Ocak!..

  12 Ocak 2022 Köşe Yazıları

  Gazetecilik, mevcut olmadığında kıymeti anlaşılan mesleklerden biridir. Vezirköprü'de uzun zamandır var olduğu için olmamasının eksikliği pek bilinmez. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü her gazeteci için olduğu kadar bizim için de önemlidir. Gazetecilik mesleğinde çalışanların sosyal haklarından bugün bile aynı şekilde var olan hakların kazanıldığı tarih olduğu için kutlanır 10 Ocak. Samsun 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti'nin 10 Ocak için düzenlediği gecede diğer birçok gazeteci ile birlikte ilçe gazetelerini de atlamamış olması bizim için sevind...
 • KAFAMIZA TAKILAN SORULAR

  12 Ocak 2022 Köşe Yazıları

  Ülkemizi yöneten ya da yönetmek isteyen siyasilere bazı sorular sorsak ilgilenirler mi acaba? İktidardakilere soracak pek bir şey yok. Onlar bir yol tutturmuş gidiyorlar. Vahşi kapitalizmin dostu onlar; - “Bırakın yapsınlar, bırakın geçsinler.” Yolu, ayrıca tek kişilik yönetim sisteminde “Her şeyi ben bilirim, benim yaptığım her şey doğrudur” anlayışı. Sorularım daha çok iktidar olmak için halktan yetki isteyen muhalefete. - İşsizliği yok etmek için satılan şeker fabrikalarını devletleştirip tam kapasite üretime geçirecek misin...