logo

Üniversite öğrencisi gencin Hayvan Sevgisi

Üniversite öğrencisi gencin  Hayvan Sevgisi

İlçemizin tanınmış simalarından Mehmet Yırtıcı’nın oğlu Karadeniz Teknik Üniversitesi öğrencisi Serhat Yırtıcı’nın kedi sevgisi takdirle karşılanıyor.

Bir dönem gazetemizde de görev yapmış emektarlarımızdan Mehmet Yırtıcı’nın Trabzon Karadeniz Teknik Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü 3.sınıf’ta okuyan oğlu Serhat Yırtıcı’nın kedi sevgisi her geçen gün büyüyor.
Küçüklüğünden beri aileden gelen hayvan sevgisiyle büyüdüğünü ifade eden Yırtıcı; “Kedi besleme alışkanlığım aileden gelen hayvan sevgisiyle başladı. Bununla birlikte bir, iki derken bu sayı şuan 6’ya kadar yükseldi.” Dedi.

Elimden geldiği ve karşılayabildiğim kadarıyla bu hayvanların aç kalmamalarını sağlıyorum diyerek sözlerini sürdüren hayvan sever genç Serhat Yırtıcı; “Ben ailem sayesinde hayvan severliği, yardımseverliği, vicdanı ve merhameti öğrendim. Onlardan örnek aldığım biçimde de hayatımı sürdürüyorum.” Şeklinde konuştu.
Amacının, aç kalan sokak kedilerini beslemek, sevap işlemek ve insanların bu canlılara karşı daha duyarlı olmalarını ifade etmek olduğunu belirten Yırtıcı; “Bu canlılara değer verilmesini istiyorum. Çünkü bu canlılar birçok insandan bile daha sadık ve daha masumlar. Bu konuyla alakalı tüm kurumların da bu masum canlılara gerekli hassasiyeti göstermesini rica ediyorum. İnsanların nasıl ki yaşamak için gıdaya, suya, barınmaya ve korunmaya ihtiyacı varsa bu canlıların da aynı şekilde ihtiyaçları var. Hayvanların da belirli haklara sahip olduğunu unutmayalım. Diğer vatandaşlara da örnek olsun isterim.” İfadelerine yer verdi.

Share
53 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+9 = ?