logo

Usta; “Takipçisi olacağım” demişti, Vezirköprü Orman İşletme Müdürlüğü Amasya’da Kaldı

Usta; “Takipçisi olacağım” demişti, Vezirköprü Orman İşletme Müdürlüğü  Amasya’da Kaldı

Geçtiğimiz Şubat ayında Vezirköprü Orman İşletme Müdürlüğü’nün Sinop Orman Bölge Müdürlüğü’ne bağlanacağı yönünde haberler ortaya atılmış, bu durum orman köylüsünü huzursuz etmişti.

Gazetemize gelen orman köylüleri “bu olursa orman köylüsü ciddi zarar görür” diyerek sıkıntılarını dile getirmişti.
Ayrıca orman köylüleri Vezirköprü’nün Sinop’a bağlanması durumunda ormandan gelir sağlayan 2 bin 500 ailenin zor duruma düşeceğinin altını çizerek; ormandan üretim yaparak geçinen insanların durumlarının güçleşeceğini ifade etmişlerdi.

Vezirköprü’nün sorunlarıyla büyük ölçüde ilgilenen İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli’ye verdiği yazılı soru önergesinde ”Vezirköprü Orman İşletme Müdürlüğü, Sinop Orman Bölge Müdürlüğüne bağlanıyor mu?” diye sormuştu.
Ak Parti Vezirköprü İlçe Başkanı Mehmet Kurt ise yaptığı yazılı basın açıklamasıyla, “Vezirköprü Orman İşletme Müdürlüğümüz Amasya Orman bölge Müdürlüğünün bünyesinde ilçemize ve Orman Köylerimize hizmete devam edecektir.” İfadelerine yer vermişti.
Usta müjdeli haberi kamuoyuyla paylaştı
Olayın takipçisi olacağını belirten İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi ve Samsun Milletvekili Erhan Usta’ya Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin imzasıyla yazılı cevap geldi.

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi ve Samsun Milletvekili Erhan Usta tarafından Tarım ve Orman Bakanlığı’na verilen soru önergesinde, “Vezirköprü Orman İşletme Müdürlüğünün, Sinop Orman Bölge Müdürlüğüne bağlanacağı doğru mudur?” sorusu yer almıştı.
Tarım ve Orman Bakanlığı’nın Strateji Geliştirme Başkanlığı tarafından Samsun Milletvekili Sayın Erhan Usta’ya Ait 7/40833 Esas Numaralı Yazılı Soru Önergesine Dair Cevap olarak gönderilen yazıda; “Vezirköprü Orman işletme Müdürlüğünün. Sinop Orman Bölge Müdürlüğüne bağlanması şu an için gündemde değildir.” İfadeleri yer aldı.
Bu önerge ve görüşmelerin üzerine sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımda, Sinop Orman Bölge Müdürlüğü ve Tarım Orman Bakanlığı ile yaptığı temaslardan sonra bu yanlıştan dönüldüğünü ifade ederek “Samsunumuza hayırlı olsun” dedi.

Share
38 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+8 = ?

BENZER HABERLER

Kültür Sanat
Hayat Zorlaştı

Hayat Zorlaştı

Kültür Sanat
Dinlemedin

Dinlemedin

Kültür Sanat
NE FARKIN VAR

NE FARKIN VAR

Kültür Sanat
GÖÇÜME BENİM

GÖÇÜME BENİM

Kültür Sanat
TERK EDİP GİDİYOR

TERK EDİP GİDİYOR