logo

Uzun süre Vezirköprü’de görev yapmıştı Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne ‘Yiğit’ Atandı

Uzun süre Vezirköprü’de görev yapmıştı Samsun  İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne  ‘Yiğit’ Atandı

Milli Eğitim Bakanlığına Mahmut Özer’in atanmasının ardından Samsun İl Müdürlüğü’ne daha önce İlçemizde görev yapmış olan Murat Yiğit atandı.

Bu kapsamda bir süredir Samsun İl Milli Eğitim Müdürü olarak görev yapan Coşkun Esen’in görevden alınmasının ardından Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevine Düzce İl Milli Eğitim Müdürü olarak görev yapan Murat Yiğit atandı.

1997 yılından 2006 yılına kadar ilçemizdeki Vezirköprü Anadolu Ticaret ve Ticaret Meslek Lisesi’nde öğretmenlik, müdür yardımcılığı, müdür başyardımcılığı ve müdür vekilliği görevlerinde de bulunmuştu.
Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit kimdir?
1975 yılında Samsun Çarşamba´da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Çarşamba´da, üniversite eğitimini Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Tarih Öğretmenliği bölümünde tamamladı.
1997 yılında tarih öğretmeni olarak atandığı Vezirköprü Anadolu Ticaret ve Ticaret Meslek Lisesi´nde 4 yıl öğretmenlik, 4 yıl müdür yardımcılığı, müdür başyardımcılığı ve müdür vekilliği görevlerini yürüttü. 2006 yılında Ağrı iline eğitim müfettiş yardımcısı, 2009 yılında eğitim müfettişi olarak atandı.
2009-2010 döneminde Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü´nde (TODAİE) Kamu Yönetimi alanında yüksek lisans yaptı. Yüksek Lisans çalışması olarak ´´ İlk Türk Devletlerinde Kağanlığın Ortaya Çıkışı Bağlamında Yönetimin Kökeni´´ konulu çalışmayı gerçekleştirdi.
22.03.2011 tarihinde Ağrı Milli Eğitim Müdürlüğü Eğitim Müfettişleri Başkanı olarak atandı. 8 Ağustos 2012 tarihinden, 31 Mayıs 2016 tarihine kadar Akşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak görev yaptı. 1 Haziran 2016 tarihinden itibaren Düzce İl Milli Eğitim Müdürü olarak görev yapıyordu.
Evli ve 2 çocuk babasıdır.

Share
25 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+2 = ?