logo

Uzun zamandır beklenen Vezirköprü-Havza Bölünmüş Yol İhalesi Nihayet Yapıldı

Uzun zamandır beklenen Vezirköprü-Havza Bölünmüş  Yol İhalesi Nihayet Yapıldı

Uzun bir süredir ihaleye çıkarılması beklenen tam çıkılacak derken ya iptal edilen yada tarihi değiştirilen Vezirköprü-Havza bölünmüş yol ihalesi geçtiğimiz hafta Perşembe günü gerçekleştirildi.

Yıllardır ihaleye çıkacak, çıktı, ertelendi, yeninde ihaleye çıkacak denerek özellikle Vezirköprülülerin beklediği Vezirköprü Havza karayolunun yapım ihalesi Karayolları 7. Bölge Müdürlüğü tarafından 14 Mayıs Perşembe günü yapıldı.
Konuyla ilgili açıklamada bulunan AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, Vezirköprü-Havza bölünmüş yol yapım ihalesinin Perşembe günü gerçekleştirildiğini belirterek, “Samsun, Havza ve Vezirköprü’ye hayırlı olsun” dedi.
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun ev sahipliğinde AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, AK Parti Samsun Milletvekilleri Fuat Köktaş, Orhan Kırcalı, Samsun Valisi Osman Kaymak ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’in katılımıyla Çarşamba günü video konferans yoluyla gerçekleştirilen toplantıda, Samsun’da ulaşım ve altyapı ile ilgili yapımı devam eden ve planlanan yatırımlar konusunda istişarelerde bulunuldu.

Vezirköprü-Havza bölünmüş yol yapım ihalesinin Perşembe günü gerçekleştirildiğini ifade eden Başkan Ersan Aksu, “Bu konu bizim çok yakından takip ettiğimiz önemli bir meseleydi. Vezirköprü-Havza bölünmüş yol yapım ihalesi bugün gerçekleştirildi. Bundan dolayı mutluyuz. Samsun’a, Vezirköprü ve Havza’ya hayırlı olsun” dedi.
Ak Parti İlçe Başkanı Mehmet Kurt ise sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada; “Uzun süredir ilçemizin gündeminde olan Vezirköprü- Havza arası bölünmüş yolun ihalesi bugün Karayolları 7. Bölge Müdürlüğü’nde Saat 10.00 itibari ile yapılmıştır. İlçemize hayırlı uğurlu olsun.” İfadelerine yer verdi.
Edinilen bilgiye göre, yalpan ihale kapsamında Vezirköprü-Havza karayolu ile bu hat üzerindeki Havza Hastane Kavşağı Çakıralan farklı seviyeli kavşağı ve Vezirköprü Devlet Hastanesi kavşağı da bulunuyor. İhalede işin süresi ise yaklaşık 3 yıl olarak belirtilmiş.

Share
144 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+7 = ?