logo

Vali Karaömeroğlu’nun ağzından Vezirköprü!..


Göktan Tek'er
goktanteker@hotmail.com

Sinop’ta Vezirköprülülerle karşılaşmak insanı memnun ediyor.
Geçtiğimiz hafta Nuri Cömert ve Dr. Gökhan Demircioğlu ile birlikte Sinop’a Vali olarak atanan Erol Karaömeroğlu’nu ziyaret gittik.
Karaömeroğlu’nun yanı sıra Sinop’ta Yazı İşleri Müdürü İbrahim Akpınar ve Tapu Müdürü Nurettin Cömert ile Müdür Yardımcısı Necibe Cömert’i de görmeden dönmedik.
Tatil yöresinin güzelliğinden mi, yoksa Vezirköprülüleri görmekten duydukları memnuniyetten mi gittiğimiz her odada güzel ve samimi karşılandık.
Vali Karaömeroğlu
Vezirköprü’de Sokak Sağlıklaştırma ve Vezirsuyu projelerini mimarlarından olan eski kaymakamlarımızdan Erol Karaömeroğlu ile uzun bir Vezirköprü sohbeti gerçekleştirdik.
Karaömeroğlu, devlet adamlığı tecrübesiyle Vezirköprü’yü değerlendirdi.

İlçenin gelişmesi için yapılması gerekenin turizm üzerine çalışmak olduğunun altını çizdi.
Her zamanki samimiyetiyle bulduğumuz Sinop Valisi Erol Karaömeroğlu, Vezirköprü’den ayrılalı uzun zaman olsa da, ilçe hakkındaki bilgisinden bir şey kaybetmemiş.
Vezirsuyu’nun geliştirilmesi ile ilgili olarak Vezirköprü Belediyesi’nin çalışmalarını aktardığımızda memnuniyetle karşıladı.
İlçede su sporları ve doğa sporlarının mutlaka öne çıkarılması gerektiğinin, Kunduz’un yanı sıra ilçe merkezindeki ve etrafındaki tarihin de tanıtımının ve bakımının yapılmasının öneminin altını çizdi.
Sokak Sağlıklaştırma Projesi’nin önemli olduğunu ancak Vezirköprü’deki tescilli binalarının da restorasyonunun tamamlanarak turizme kazandırılmasının gerekliliğini anlattı.
Bu sayede Vezirköprü merkezi de Şahinkaya Kanyonu’na gelenlerin uğrak yerlerinden biri olacak ve şehir turizmden kazanmaya başlayacak.
Tarımdan sonra en önemli gelir kaynağı turizm olabilecek.
Bütün bunların olması içinse, ileriyi görecek düzgün adımların atılarak projelerin Vezirköprü’ye düzgün olarak uyarlanması gerektiğini konuştuk.
Erol Karaömeroğlu, görev yaptığı ve iyi anılarla ayrıldığı Vezirköprü’nün sıkıntıları için de çalışmayı, Vezirköprü’yü aklından çıkarmadığını örnekleriyle anlattı.
Vezirköprü’nün yanında Sinop’ta vali olarak da başarılı işlere imza atacağını bildiğimiz Erol Karaömeroğlu’nun yanından ayrılırken, Vezirköprü’ye selam göndermeyi de ihmal etmedi.
Bu arada Vakıflar’ın Vezirköprü’ye bir otel yapması gündemden düştü mü?
Merkezdeki trafik yoğunluğunun Sinop olsun, Vezirköprü olsun değişmediğini gördüğümüz bu turizm cennetinden ayrılırken Sayın Vali’nin yanı sıra diğer Vezirköprülü hemşerilerimizin de gülen yüzleri aklımızdaydı.

Share
68 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+2 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Eğitim ve Sağlık?

  22 Eylül 2021 Köşe Yazıları

  Okullar açıldı. Ancak velilerin okullardan yaptıkları şikayetlerine bu yıl bir de korona virüs nedeniyle yapılanlar eklendi. Yıllardır okul kıyafetlerinden tutun, talep edilen bağışlara kadar şikayetler gelen okullarımızın listelerine bu yıl eklenen temizlik ve hijyen malzemeleri şikayetleri artıran maddeler de oldu. Okullardan bağış ve yardım alınmayacak açıklamaları ile okul idarelerini ailelerle velilerle karşı karşıya bırakan anlayış, gördüğümüz kadarıyla okulların temel eksiklerini gidermek için gerekli bütçeyi sağlamıyor/sağlayamıyor. An...
 • MİKROP

  22 Eylül 2021 Köşe Yazıları

  Pislik, balçık, dışkı, mikrop ilginç sözcükler. Halkın oy vererek yönetici olarak yüksek makamlara getirdiği bazı zatlar o halkın sesi, gözü, kulağı olan hatta “kimsesizlerin kimsesi olan” gazete ya da gazetecilere “mikrop” demiş. Ne yapalım, seçenler seçilenlerin aynasıdır derler. Bir şehirde üç gün tüm mahallelerinde suların kesilmesi doğal olarak mikropların artmasına neden olur. Böyle durumlarda halkın yapacağı fazla bir şey yok.Halk yapsa yapsa mikrop üreten bakterilere DDT yapar.Çünkü mikropları yıkamak için su yok!… Vezirköprü'de eskide...
 • Zorunlu Toplulaştırma..

  15 Eylül 2021 Köşe Yazıları

  Vezirköprü'de bu hafta yoğun geçti. Özellikle zorunlu arazi toplulaştırma işlemlerine önceki hafta Yağınözü Mahallesi'nde, geçtiğimiz hafta da Adatepe Mahallesi'ndeki vatandaşların itirazlarının damga vurduğu haftada İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in ziyareti de eklenince uzun zamandır olmayan bir yoğunluk oluştu. Arazi toplulaştırma olarak bilinen projenin ilçede yeniden adlandırılarak Zorunlu Toplulaştırma denmesi, halkın bu konuya ne kadar duyarlı olduğunun göstergesidir aslında. Zorunlu Arazi Toplulaştırma işlemine özünde karşı olma...
 • MERAL AKŞENER

  15 Eylül 2021 Köşe Yazıları

  Geçen hafta Vezirköprü'de Meral Akşener fırtınası esti. Her meydanda, her cadde ve sokakta, kahvehaneler ve parklarda İYİ Parti ve lider Akşener konuşuluyordu. Meral Akşener; Özellikle toprakları gelişi güzel toplulaştırılmaya başlanan Vezirköprü'nün 24 köyünden biri olan Adatepe köyünde moral depoladı. Adatepe'de özellikle kadınlar büyük kalabalık halinde Meral Akşener'i coşkun bir tezahüratla karşıladılar. Toprakların toplulaştırılması geçici bir süre için durduruldu ve iş makineleri şimdilik geri çekildi. Ancak; Halk arasında yaygın bir kan...