logo

27 Haziran 2017

Vali Şahin Merkeze Alındı

Vali Şahin Merkeze  Alındı

Kararnameye göre Samsun Valisi İbrahim Şahin merkeze alınırken yerine, Tunceli Valisi Osman Kaymak atandı. İçişleri Bakan Yardımcısı Sebahattin Öztürk ile aralarında Samsun Valisi İbrahim Şahin’in de bulunduğu 19 vali merkeze 8çekildi.
Samsun’da görev yapan Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu Diyarbakır Valiliği’ne atanırken, yine Samsun’da görev yapan Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy da Kocaeli Valiliği’ne atandı.
Yeni Samsun Valisi Osman Kaymak kimdir?
1965 Bayburt Merkez Sancaktepe köyünde doğdu. Eğitimini Sancaktepe Köyü İlkokulu, Bayburt Ortaokulu, Bakırköy Kocasinan Lisesini 1982 yılında bitirdi. Aynı yıl Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini kazanarak kaydını yaptırdı. 1986 yılında bu fakülteden mezun olduktan sonra bir yıl İstanbul Barosuna bağlı olarak İstanbul Adliyesinde avukatlık stajını tamamladı. 1991 yılında Kaymakamlık kursunu başarı ile bitirerek Kütahya İlinde yeni kurulan Pazarlar İlçesine kurucu kaymakam olarak atandı. İki yıl süre ile bu ilçenin kurulması ile ilgili çalışmaları başarı ile tamamladıktan sonra mahrumiyet hizmeti yapmak üzere 1993 yılında Erzurum İli Narman İlçe Kaymakamlığına, bu görevi tamamladıktan sonra da 1995 yılında Malatya İli Battalgazi İlçe Kaymakamlığına atandı.

Share
683 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+8 = ?