logo

VATANDAŞ Gazetesi 63 yılı geride bıraktı!..

VATANDAŞ Gazetesi 63 yılı geride bıraktı!..

İlk sayısını çıkardığı 19 Ocak 1959’dan bu güne tam 63 yılı geride bırakan VATANDAŞ GAZETESİ’nin yaş günü kutlamaları geçtiğimiz hafta da sürdü.
63 yıldır kesintisiz yayın yapan VATANDAŞ GAZETESİ, yerel yayınlar içinde de bir rekora imza atıyor.

Okuyucularımızla birlikte girdiğimiz yeni yaşımız için, ziyaretler, telefonlar ve mesajlar bizi onurlandırırken, bu yıl da 19 Ocak yemeğimizde Ziya Akbaş ve Hacimet Yılmaz ile bir aradaydık.

23 yıldır gazetemizin her kuruluş yıldönümünde geleneksel hale gelen kutlama yemeğimize ilçemizin tanınmış simnalarından Hacımet Yılmaz, yine ilçemizin tanınmış simalarından Ziya Akbaş, VATANDAŞ Gazetesi sahibi Göktan Tek’er, personeller Murat Akbaş, Alaattin Akay ve Mehmet Karadoğan katıldı.

Her yıl olduğu gibi Eraslan Akyol “başarılar” dilediği pastasıyla yanımızda olanlardandı. Sohbetimize Ozan Rasim Genç ve Kamil Karakulaç ta katıldılar.
Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Orhan Şahin, Gül optik sahibi Fikret Köme ile Mali Müşavir Emre Özsoy ziyaretimize gelerek yeni yaşımızı kutladılar.

Orhan Şahin’in “yayın hayatınızda başarılar dilerim” Emre Özsoy’un “Tarafsız ve Özgür nice yıllara” mesajlarıyla çiçekleri de gazetemizde yerini aldı. İlçemizin başarılı avukatlarından Ahmet İhsan Cömert ve eşi Av. Bengü Cömert’in çiçekleriyle beraber.
Sık sık Vezirköprü ve siyaset üzerine sohbet ettiğimiz Dursun Akça bu yıl da ziyaretimize gelmeyi aksatmadı.

Hemen ardından Av. Ahmet İhsan Cömert, Bülent Giyim sahibi Bülent Ak, Dilek Seyahat sahibi Hamdi Dilek ve Cömert Sigorta sahibi Nuri Cömert 63 yılı geride bıraktığımız haftada bizi unutmayan dostlarımızdan oldular.
Çiçeği burnunda dede Yıldız Altınel, Ahmet Bekçi ve Baha Kalaycıoğlu ile yüzümüzün güldüğü bir sohbet fırsatı yakaladık.

İlçemizin efendi insanlarından sohbetinden keyif aldığımız bir başka dost Bozkurt Ceyhan ile yılları ardında bıraktığımız Ahmet Kesen de 63 yılın kutlayanların arasındaydılar.

Ali Sezgin, Arif Bektaş, Aslan Berat Ünver ve Hasan Kocabaş da Vatandaş’ın yeni yaşını unutmayarak ziyaret edenler arasındaydı.
Ziyaretimize gelen eski ‘Vatandaş’çılardan güler yüzlü Mehmet Yırtıcı ile sohbet imkanını ikinci gelişinde bulduk.
Diş doktoru Fazlı Kartal’da tatlısıyla kuruluş yıldönümümüzü kutlayanlar arasında yer aldı.

Telefonlar
Bafra’da eski Vatandaş çalışanı Hüseyin Şirin, yine Bafra’dan uzun zamandır bizi hiç yalnız bırakmayan okurlarımızdan Halil İnce telefonla yeni yılımızı kutladılar.
Vezirköprü’nün ve Türkiye’nin Fransa’daki sesi olan Milli Davulcu Faik Küçük de Fransa’dan arayarak yeni yaşımızı unutmadı.
Babasının Vezirköprü’de görev yaptığı dönemde ilçemizde unutamadığı anılarıyla bizi de unutmayan Oğuz Kemal Bulut, gazeteci dostlarımız Boyabat’tan Murat Sezer ve peşinden İsmet Sezer, Samsun’dan duayen gazeteci Cemil Ciğerim, İlçemizden ayrılan güler yüzlü kişilerden İlhan Coşar, her zaman sohbetinden keyif aldığımız Orhan Bigat, Ankara’dan Mustafa ve kızı Miray Atıcı, yeğenim Elif Banu Teker iyi dilekleriyle 63 yılı birlikte geride bırakmamızda yanımızda olan dostlarımızdandı.

Mesajlar
Gazetemizin yeni yaşını sosyal medya üzerinden kutlayanlara da teşekkür ediyoruz.
Mehmet Kuzubaş; “Sağlıklı mutlu nice yıllar dilerim doğum günün kutlu olsun baba dostu.”, Kemal Çoban; “Nice mutlu yıllara kardeş”, Eyüp Mert; “Sağlıklı nice yıllara” Unutulmayan Eczacı Aybars Erer; “İlçemizin dertleri ile uğraşan gazetemize daha nice yıllar hizmet etmesini diliyorum” Ercan Suat; “Nice başarı dolu seneler dilerim” Hüseyin Şirin; “Haber mücadelesi vererek Vezirköprü ilçesinde halkı aydınlatmak, bilgilendirmek için emek veren gazetemiz ve çalışanlarına verdikleri emeklerinin karşılığını taçlandırmaları, uzun yıllara imza atmaları dileğimle, nice yıllara.” Musa Bolat; “Vatandaş Gazetesiyle beraber aynı yaşı yaşıyorum rahmetli Vefai abi’yle Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun” Arslan Kaya; “İlçemizde haber mücadelesi veren halkımızı her zaman aydınlatan Vatandaş Gazetesine nice başarı dolu seneler diliyorum. Kurucusu Vefai Teker abimize C.ALLAH’TAN rahmet dilerim” Aslan Koçak; “Gününüz kutlu olsun nice sağlıklı yayınlar diliyorum” Atınç Şekerdil; “nice 64 yıllarınız olsun inşallah” İhsan Çınar; “Vatandaş gazetesinin yeni yaşını kutluyorum, ilçemizin sesi olmaya bağımsız ve özgür habercilik alanında hizmetlerinize uzun yıllar boyunca devam etmesini dilerim” Mehmet Halis Baran; “Bu sıkıntılı, her şeyin kartellerle eline geçtiği dönemde başarılı yayın hayatı dileğiyle” Erhan Parlar; “Daha nice başarılı yıllara inşallah” Samiye Palaz; “Nice sağlıklı yıllar diliyorum kurucusu Vefai ağbide nurlarda yatsın mekanı cennet olsun geride kalanlara sağlıklı yaşam diliyorum” Hasan Şirin; “NİCE YILLAR” Servet Akgün; “DAHA NİCE SENELERİ OLSUN. Kalbimin sol yanı hep orda.” Semra Ersoy; “Nice nice yıllar sesimize ses olursunuz inşallah” Ahmet Bekçi; “Vatandaş gazetesinin yeni yaşı kutlu olsun başarılar dilerim” Ferruh Cebeci; “Nice başarılı yıllar diliyorum.” Mehmet Kaya; “Vatandaş gazetesinin yeni yaşını kutlar, yayın hayatında başarılarının devamını dilerim” Refik Baskın; “Nice yaşlara Vatandaş” Cesim Gebeş; “Nice 63 yıllar dilerim. İlçemizin eskimeyen ilk Gazetesi kutlarım” Ahmet Kara; “Allah’ımdan Vatandaş Gazetesi çalışanlarına sağlıklı ve huzurlu günler ve başarılar dilerim” Ferit Ersöz; “Yayın hayatınızın ve başarılarınızın devamını diliyorum” Sadi Akyürek; “Vatandaş gazetesine daha uzun başarılı yıllar dilerim. Vatandaş Gazetesi Vezirköprü’ye çok büyük şeyler kazandırdı. En önemlisi meslek lisesi. Oradan mezun olanlar hepsi iş sahibi oldu. Benim çocukluk en güzel anılarım Vatandaş Ailesi’nde geçti. Mahmut amcaya Vefai abiye Allahtan rahmet diliyorum, ışıklar içinde uyusun” Ömer Faruk Uslu; “Vatandaş gazetesinin 63. Yaşını kutlarım.”
VATANDŞ GAZETESİ olarak biz de, siz okuyucularımızla birlikte nice yıllara diyoruz. İyi ki varsınız.

Share
23 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+5 = ?