logo

Ve VATANDAŞ Onuncu Yılını Tamamladı 19 Ocak 1969 Pazar

Ve VATANDAŞ Onuncu Yılını Tamamladı 19 Ocak 1969 Pazar
Gazetemiz VATANDAŞ, millet ve memleket hizmetinde 10.Yılını, 19 Ocak 1969 Pazar günü tamamlamıştır.
Daha hemen hiçbir gelişme görmemiş Anadolu'nun unutulmuş talihsiz ilçesi Vezirköprü'de yorucu ve çetin çalışmaların sonucu kaliteli bir gazeteyi sizlere sunmak, memleket hizmetinde bir şeyler yapabilmek, Vezirköprü'nün sesini duyurmak zevki bizlere iktisadi sıkıntıdan, elektronik baskısına kadar bütün çektiklerimize katlanmak tahammülünü vermektedir.
Hele sert tenkitlerinize bile maruz kalan aydınlarımızın dahi VATANDAŞ'ın, sadece Vezirköprü'ye değil, bölgeye hizmet anlayışı için de, lüzumlu bir yayın organı olduğunu her fırsatta açıklamaları, anlayış dolu ilgileri çetin yolumuzda yalnız kalmadığımızın en açık örneği olmaktadır.
İleriki sayılarımızda Ali Sezer, Vefai Tek'er'in Vatandaş gazetesi üzerinde yazılarını okuyacaksınız.
Gazetemizin 10.yılında aydınlarımıza, okurlarımıza en samimi saygılarımızı bir defa daha açıklamak bizim için en zevkli vazife olmaktadır.
VATANDAŞ sizin, bütün Vezirköprülülerin müşterek eserleridir. Biz olmazsak bile Vezirköprü'lü genç nesil onu yaşatacaktır.

Türkiye Enerji Kongresinde Vezirköprülü Yüksek Mühendisin Başarılarından Hala Bahsediliyor
Türkiye 2.Genel Enerji kongresinde Vezirköprü’lü Yüksek Mühendis Selami Ünver’in başarılı çalışması hala günün konusu olarak devam etmektedir.
Ünver’in, bu başarısını kongreye gidip çalışmalara iştirak etmiş, durumu bizzat görmüş olan Çeltek Kömürleri İşletmesi Müdürü Yüksek Mühendis Sayın Kerem Altay’dan rica ettiğimiz izlenimlerini anlatması üzerine, Vezirköprü kamuoyuna gazetemizle duyurmak fırsatını elde etmiştik.
(1) Özet tavsiyeleri, (2) Enerji ihtiyacının, (3) Enerji kaynakları, (4) Enerji ihtiyacının karşılanması, (5) Enerji sektörünün yatırım ihtiyaçları olmak üzere 5 bölümü kapsayan raporu ile ilk fırsatta okurlarımıza sunacağımızı ümit ediyoruz.
Kemal Altay İntihar Etti
Çeltek kömür madenlerini eşkıya baskıları altında bulup başarılı çalışmaları sayesinde Türkiye’ye kazandıran Yüksek Mühendis Sayın Kerem Altay’a memleketimizin bir evladının başarılarını Vezirköprülülere duyurmak fırsatı verdiği için açık teşekkürlerimizi arz ederiz.
Faili meçhul cinayete mi kurban gitti?
“Cumhuriyet İmamından” Hala Haber Yok
“Cumhuriyet İmamı” namıyla maruf biraz safça ihtiyarın, bütün aramalara rağmen izine rastlanamamıştır.
Of ilçesine mensup “Cumhuriyet İmamı” için polis fotoğrafını çoğaltarak civar ilçelere dağıtmış, ramazan geçinceye kadar çıkmaması üzerine, hicaza gidecekler arasında çıkması muhtemel düşüncesi, hakim olmuşsa da 65 yaşındaki Mehmet Kara’dan hiçbir haber alınamamıştır.
Köyün sevinci çok sürmedi:
Vezirköprü Duruçay Köyüne Tayin Edilen Öğretmen Sürüldü
İlçemizin Duruçay köyü yıllardır okul, okul diye çalmadık kapı bırakmamıştır.
Çocuklarımız cahil kalıyor, bizlere okuma imkanı verin, diyen köylülere okul yapmayan tahsisatsızlıktan bahseden fakat makamlarına 25 bin liralık mobilya alabilen 450 liralık bülteni 80 liraya bastırdığı iddia edilen Samsun Maarif Müdürlüğü köylülere tahsisatsızlıktan bahsedince köylüler de okul olabilecek bir ev göstermişler hatta Erhan isminde bir de öğretmenleri tayin edilmişse de öğretmenin solcu olduğu ihbarı ile Erhan Malatya’ya sürülmüş, köylü yine okulsuz kalmıştır. Köylünün sevinci de boşa gitmiştir.
T.Ö.S. Genel Başkanı Fakir Baykurt
TÖS Genel Başkanı Fakir Baykurt Havza Öğretmenler Lokalinde düzenlenen “Sohbet Toplantısında” eğitim sorunları ile ilgili bir konuşma yapmıştır. Gece yarısına kadar devam eden toplantıda Fakir Baykurt, özetle şunları söylemiştir:
– Fikirler topla, tüfekle kabul ettirilemez. Biz TÖS mensupları, mücadelemizi kanun ve nizamla uygun olarak fikir birliği yapmalıyız. Fikir birliğinden “Kuvvet” doğar.

Share
1027 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+9 = ?

BENZER HABERLER

Anı İnceleme Araştırma
Üç Çocuklu bir Baba kudurarak öldü

Üç Çocuklu bir Baba kudurarak öldü

Anı İnceleme Araştırma
SEÇİM SUYU ISINDI!..

SEÇİM SUYU ISINDI!..

Anı İnceleme Araştırma
Pancar ekimi yüzde 25 arttı

Pancar ekimi yüzde 25 arttı

Anı İnceleme Araştırma
PANCARIN HAKKI VERİLMİYOR

PANCARIN HAKKI VERİLMİYOR