logo

VEGED Ekibi’nden İspanya Çıkarması

VEGED Ekibi’nden İspanya Çıkarması

Vezirköprü Gençlik ve Kültür Derneği’nin 15 üyesi 1 – 5 Haziran tarihleri arasında Erasmus+ KA204 “English and lCT; An lnterdisciplinary Approach” projesi kapsamında İspanya’nın Valencia eyaletinde Enric Valor Yetişkin (Halk) Eğitimi Merkezi ev sahipliğinde düzenlenen ziyarete katıldı.

Vezirköprü Gençlik ve Kültür Derneği üyesi ve İngilizce Öğretmeni Emine Baysal liderliğinde gerçekleşen; öğretmenler Can İşcan, İhsan Akbulut, Kenan Kocakoç, Figen Günindi, Nurullah Tok, Abbas Demir, Fatih Yazıcı, Koray Düzenli, İsmail Serkan Kesimoğlu, Bünyamin Akcan, Nagihan Atmaca Hacıeminoğlu, Nuray Dıktaş, Mükremin Yağız Levent ve Çiğdem Özyürek’in katıldığı proje ziyaretinde “Ülkelerin Kökenleri” başlığı adı altında; her kurum kendi anadili, tarihi, yemek kültürü ve folklorunu tanıtan sunumlar yaptı.
Proje etkinlikleri sonrası Valencia’nın tarihi ve doğal güzellikleri ile ilgili kültürel geziler gerçekleştiren VEGED ekibi, Belediye Sarayı, İpek Pazarı, Opera Binası, Falles Müzesi ve çeşitli yerleri de gezdiler.
Toplamda 7 ortak kurumun bir araya geldiği buluşmada katılımcılar hem İngilizce hem de İspanyolca pratik yapma imkânı bularak kültürler arası köprüler kurma ve karşılıklı önyargıları yıkma yönünde oldukça verimli zaman geçirdiler.

13-17 Temmuz’da ilçemizde
Erasmus+ KA204 “English and lCT; An lnterdisciplinary Approach” projesi kapsamında projenin bir sonraki ziyareti ise 13-17 Temmuz tarihleri arasında ilçemizde gerçekleşecek.
Eylül ayında Litvanya
14 kişilik yabancı katılımcıların ilçemizi ziyaret etmesi beklenen proje kapsamında bilgi veren Vezirköprü Gençlik ve Kültür Derneği Başkanı Rahmi Günindi, Avrupa Birliği’nin maddi desteği ile gerçekleşen proje kapsamında dernek olarak ilçemizden Eylül ayında Litvanya’ya giderek 14 kişinin proje faaliyetleri gerçekleştireceğini belirtti.

Share
3 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+4 = ?