logo

VEGED’den Muhteşem Gösteri

VEGED’den Muhteşem Gösteri

Vezirköprü Gençlik ve Kültür Derneği (VEGED) tarafından Belediye Kültür Merkezi Salonu’nda geçtiğimiz Perşembe akşamı Halk Oyunları gösterisi düzenlendi.
Kurulduğu 2010 yılından bu yana ilçemizde eğitim, sosyal ve kültürel alanlarında yurt içi ve yurt dışında birçok faaliyette bulunan Vezirköprü Gençlik ve Kültür Derneği (VEGED) Türk Halk Oyunları Topluluğu geçtiğimiz Perşembe akşamı Vezirköprü Belediyesi Kültür Merkezinde bir gösteri gerçekleştirdi.

Türk Halk Oyunlarını öğrenme ve yaygınlaştırmaya gönül vermiş farklı mesleklerden 40 oyuncunun yer aldığı topluluk, Türk Halk Oyunları antrenörleri Fatih Yazıcı ve İsmail Serkan Kasimoğlu’nun yönetiminde Samsun, Zeybek, Bitlis, Semah, Trabzon gibi ülkemizin pek çok yöresine ait geleneksel oyunları seyirciyle buluşturdu.
Dernek üyesi Cumhuriyet Ortaokulu Beden eğitimi öğretmeni Çiğdem Özyürek’in hazırladığı yıldız grup Kafkas Halk Dansları gösterisi de gecede yer aldı.

Müzik topluluğunun da türkülerle renk kattığı Türk Halk Oyunları gecesine seyircinin ilgisi yüksekti.
Vezirköprü Gençlik ve Kültür Derneği Başkanı Rahmi Günindi, dernek faaliyetlerine katkılarından dolayı Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis’e, İlçe Milli Eğitim Müdürü Resul Özata’ya ve Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Mustafa Kaya’ya plaket takdim ederek katkılarından dolayı teşekkür etti.

Share
2 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+5 = ?