logo

VEZDEF’ten Aşık Rasim Genç’e plaket..

VEZDEF’ten Aşık Rasim Genç’e plaket..

Vezirköprü’nün ozanı Aşık Rasim Genç’i
Vezirköprü Dernekler Federasyonu unutmadı..

İlçemizin yaşayan önemli değerlerinden biri haline gelen Aşık Rasim Genç’e bir plaket de VEZDEF’ten geldi. İlçemizin yaşayan önemli değerlerinden biri haline gelen Aşık Rasim Genç’e bir plaket de VEZDEF’ten geldi.

Kurban Bayramı dolayısıyla ilçemize gelen Vezirköprü Dernekleri Federasyonu (VEZDEF) Genel Başkanı Ali Cengiz, Vezirköprü’nün tanıtımındaki gayretleri ve kültürünü tanıtan, Vezirköprülü Ozan Şair Rasim Genç’e (kitaplarını sattığı tezgahının önünde) bir plaket verdi.

Vezirköprü’de VEZDEF Genel Başkan Yardımcıları İsmail Çetin, Murat Sağlam ve Hasan Dinç ile birlikte Vezirköprü Adnan Menderes Parkı’nda ki Köprülü Mehmet Paşa heykelinin önünde Aşık Rasim Genç’e  plaket veren Ali Cengiz:

– Gerek Vezirköprü’yü gerek aşık kültürünü yansıtan son zamanlarda yetişen en önemli ozanlarımızdan olan Aşık Raism Genç’e çalışmalarında başarılar diliyoruz. şiirleri ile günümüze ışık tutmaya devam etmesini diliyoruz. Dedi.

Aşık Rasim Genç:

– Bu ince davranış beni gerçekten mutlu etti. Kıymet bilen insanlar, sanatı seven insanlar her zaman için geleceğimizi daha aydınlık kılacaklardır. Takdir edilmek insanı gerçekten motive ediyor. Dedi.

Share
1005 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+9 = ?