logo

Vezirağaç bir basamak daha yükseldi

Vezirağaç bir basamak  daha yükseldi

Vezirköprü Orman Ürünleri ve Kağıt San. A.Ş. (Vezirağaç) Türkiye’nin sanayi kuruluşları arasındaki yerini bir basamak daha yükseltti.
İstanbul Sanayi Odası (ISO) tarafından açıklanan Türkiye’nin ilk ve ikinci 500 sanayi kuruluşu sıralamasında ikinci 500 firma arasında 14. Sırada yer alan Vezirağaç, hem Vezirköprü’nün hem de Türkiye’nin sanayi anlamındaki gururu olmayı sürdürüyor.
İlçemizin en büyük sanayi kuruluşu olan Vezirağaç, hem yarattığı istihdamla, hem ilçe ekonomisine verdiği katkıyla, hem de ilçedeki organizasyonlara verdiği destekle öne çıkmayı sürdürürken, bir taraftan da Vezirköprü’nü ismini Türkiye ve dünyada tanıtmaya devam ediyor.
Geçtiğimiz hafta açıklanan rapora göre Vezirköprü Orman Ürünleri ve Kağıt San A.Ş. 2016 yılındaki 236.320.439 TL net satışla ikinci 500 sanayi kuruluşu arasında 14. Sırada yer aldı.
Türkiye genelinde sektöründe de 7. Sırada yer alan Vezirağaç, 2015 yılındaki satışlarla bir önceki yıl ikinci 500 sanayi kuruluşu listesinde 15. Sırada yer almıştı.
Konuyla ilgili olarak görüştüğümüz Vezirağaç Mali İşler Genel Müdür Yardımcısı Kenan Özer:
– 2016 zor bir yıldı. Buna rağmen hedeflerimizden sapmadan ilerlemeye gayret gösterdik. Hedefimiz ilk 500 firma arasında yer almak. Bunun için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Vezirköprü’nün isminin her alanda yer almasına gayret gösteren firmamız adına mutluluk verici bir sıralama. Yine de daha iyisi olabilir. Vezirköprü buna layık. Dedi.
ISO’nun açıkladığı verilere göre ikinci 500’te zarar eden firma sayısı ise 116 oldu. Ayrıca ihracatta da gerileme sürdü. İkinci 500 sanayi kuruluşunun ilk sırasında ise 242.325.507 liralık net satışla Modavizyon Tekstil San. ve Tic. A.Ş. bulunuyor.
İkinci 500 firma içerisinde Samsun’dan 5 firma bulunuyor.

 

 

 

 

Share
1239 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+2 = ?