logo

Vezirköprü 16.Kültür, Sanat, Doğa ve Turizm Festivali 11 Temmuz Pazartesi Günü Başlayacak

Vezirköprü 16.Kültür, Sanat, Doğa ve Turizm Festivali 11 Temmuz Pazartesi Günü Başlayacak

En son 2019 yılında 15.düzenlenen Vezirköprü Kültür, Sanat, Doğa ve Turizm Festivali’nin 16.sı bu yıl 11 Temmuz Pazartesi günü başlıyor. Beş gün boyunca çeşitli etkinliklerle devam edecek olan festival 15 Temmuz Cuma günü yapılacak olan programlarla son bulacak.
Kunduz’da güreşler 12 Temmuz Salı günü yapılacak.

Koronavirüs pandemi sürecinden dolayı en son 2019 yılında yapıldıktan sonra iki yıl ara verilen Vezirköprü Kültür, Sanat, Doğa ve Turizm Festivali’nin 16.sı bu yıl çeşitli etkinliklerle kutlanacak.
İçişleri Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Samsun Büyükşehir Belediyesi, Vezirköprü Belediyesi, Tek Rumeli TV ve TRT işbirliğiyle düzenlenecek olan Vezirköprü 16.Kültür, Sanat, Doğa ve Turizm Festivali beş gün sürecek çeşitli etkinliklerle gerçekleştirilecek.

Etkinliğin ilk günü olan 11 Temmuz Pazartesi günü Saat: 16.00’da Vezirköprü Belediyesi önünden Cumhuriyet Meydanı’na Mehteran takımı eşliğinde kortej yürüyüşü gerçekleştirilecek. Aynı gün Saat: 20.00’de Cumhuriyet Meydanı’nda konser etkinliği gerçekleştirilecek. Programın kapanışı ise 22.00’de düzenlenecek olan Havai Fişek Gösterisi ile festivalin ilk günü son bulacak.

2.ve 3.günü Kunduz’da
Vezirköprü 16.Kültür, Sanat, Doğa ve Turizm Festivali’nin ikinci günü olan 12 Temmuz Salı ve üçüncü günü olan 13 Temmuz Çarşamba günü ise Kunduz’da çeşitli etkinlikler yapılacak.
Etkinliğin ikinci günü olan 12 Temmuz Salı günü Kunduz ormanlarında yapılacak etkinlikler ise açılış duasının ardından Saat: 10.00’da Yağlı Güreş Müsabakası düzenlenecek.
64 Başpehlivanın katılacağı güreş müsabakasında öne çıkan isimlerden; Recep Kara, Fatih Atlı, Şaban Yılmaz, Ali Gürbüz, Orhan Okulu, Osman Aynur, İsmail Balaban ve İsmail Koç’ta festivalde yer alacak.
Ardından ise Saat: 13.00’de Başpehlivanların kura çekimi düzenlenecek ve Saat: 15.00’de Başpehlivanların final müsabakası yapılacak. Güreşlerin ardından ise ödül töreni Saat: 19.00’da yine Kunduz’da yapılacak.
Yine Kunduz Ormanlarında yapılacak olan etkinliğin üçüncü gününde ise Saat: 15.00’de Geleneksel Okçuluk ve Bilek Güreşi yarışması, ardından ise Saat: 16.30’da ise Konser etkinliği gerçekleştirilecek.
Çamlık Parkı
Etkinliğin 4.ve 5.günü olan 14 Temmuz Perşembe ve 15 Temmuz Cuma günü yapılacak etkinlikler ise Çamlık Parkı (15 Temmuz Şehitler ve Demokrasi Parkı)’nda yapılacak.
Vezirköprü 16.Kültür, Sanat, Doğa ve Turizm Festivali’nin 4.günü olan 14 Temmuz Perşembe günü Saat: 15.00’de Çamlık Parkı’nda Yöresel Yemek Yarışması’yla başlayacak, Saat: 16.00’da ise Sıfır Atık ve Geri Dönüşüm Ürünleri yarışması yapılacak. Aynı akşam Saat: 20.00’de Konser ve çeşitli etkinliklerle gün sona erecek.
Etkinliğin beşinci ve son günü olan 15 Temmuz 2022 Cuma günü Saat: 12.00’de Köprülü Mehmet Paşa Camii’nde Mevlid-i Şerif okutulacak. Saat: 14.00’de Sünnet Şöleni düzenlenecek. Şölende (Semazen ve İlahi Dinletisi) ile festival son bulacak.

Share
338 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+9 = ?