logo

Vezirköprü 2021 Yılına Su Sorunu Olmadan Girebilecek mi?

Vezirköprü 2021 Yılına Su  Sorunu Olmadan Girebilecek mi?

Yaklaşık iki ay önce Samsun Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından başlatılan çalışma kapsamında 20 mahallenin su sorununu çözmek amacıyla başlatılan çalışmada sona gelindiği ve yılsonunda Vezirköprü’de su sorununun kalmayacağı ifade edilmişti.
12 Milyon liralık yatırım kapsamında ilçemizde bulunan Abdulgani, Atatürk, Bahçelievler, Çanaklı, Çayırbaşı, Cumhuriyet, Değirmenbaşı, Esentepe, Beşpınar, Fazıl Ahmet Paşa, Hıdırlık, Kuruçay, Mehmet Paşa, Nalbantlı, Ortacami, Tabakhane, Taşkale, Tikenli, Yenimahalle ve Yeşilada mahallelerindeki su sorununa son vermek amacıyla çalışma başlatılmıştı.
Yılsonunda hizmete açılması beklenen İçme Suyu Arıtma Tesisi’nin günlük ortalama 9 bin metreküp suyu arıtacak kapasiteye sahip olacağı ifade edildi.

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Vezirköprü ilçemizin önemli ihtiyaçları arasında bulunan atık su arıtma tesisimizi daha önce tamamlayarak hizmete açmıştık. İçme Suyu Arıtma Tesisimizi de bu yılın sonunda bitirerek hizmete açıyoruz.
İçme Suyu Arıtma Tesisimiz ile artık yazın su yetersizliğinden kaynaklanan sıkıntı ve her yağmur sonrası karşılaşılan su bulanıklığına neşter vurmuş olacağız. 12 milyon liralık bir yatırım olan tesis Vezirköprü ilçemize hayırlı uğurlu olsun.” dedi.
SASKİ Vezirköprü Şube Müdürlüğü tarafından ise; “İlçemiz için merkez mahallelerimizdeki su sorununu kökten çözmek amacıyla yapılan ve 12 Milyon liralık yatırım olan Vezirköprü İçme Suyu Arıtma Tesisimiz 7 Aralık itibariyle faaliyete geçiyor. Başta Büyükşehir Belediye Başkanımız olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ediyoruz.
Bu dev yatırım sayesinde ilçe merkezimizdeki tüm mahallelerimizdeki içme suyu yetersizliği ve yağan yağmurlar nedeniyle oluşan bulanıklık sorunu da tarihe karışmış oldu.” İfadelerine yer verdi.

Share
237 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+1 = ?