logo

Vezirköprü Adliyesi Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Mustafa Utku; “Vezirköprü bizim açımızdan, hayatımızda güzel bir iz bıraktı”

Vezirköprü Adliyesi Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Mustafa Utku; “Vezirköprü bizim açımızdan, hayatımızda güzel  bir iz bıraktı”

Yaklaşık iki hafta önce açıklanan Hakim ve Savcılar Yaz Kararnamesiyle 3 bin 70 hakim ve savcının görev yerleri değiştirilmişti.
Bu kapsamda ilçemizde görev yapan Cumhuriyet Savcısı Ozan Özçelik Bergama Cumhuriyet Savcılığı’na, Vezirköprü Adliyesi Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Mustafa Utku İstanbul Anadolu Hakimliği’ne, Vezirköprü Hakimi Halime Utku ise yine İstanbul Anadolu Hakimliği’ne, Cumhuriyet Savcısı Kadir Göktaş Erciş Cumhuriyet Savcılığı’na, Cumhuriyet Savcısı Kemal Mansız ise Didim Cumhuriyet Savcılığı’na atanmışlardı.
Tayini çıkması nedeniyle ziyarette bulunduğumuz Vezirköprü Adliyesi Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Mustafa Utku, gazetemize tayini ile ilgili olarak yaptığı konuşmasında; “Vezirköprü’de, görev sürem boyunca İç Anadolu kültürünü tanıdığım için uyum konusunda bir zorluk yaşamadım.” Dedi.
Utku; “Bu anlamda ilçemizi bu pandemi sürecinin de ortaya çıkmasıyla beraber yeteri kadar gezme şansım olmadı. Bu yüzden sosyal açıdan biraz zorluk yaşadık.” İfadelerine yer verdi.
Vezirköprü bizim açımızdan hayatımızda güzel bir iz bıraktı diyerek sözlerini sürdüren Ağır Ceza Mahkemesi ve Adalet Komisyonu Başkanı Mustafa Utku; “Vezirköprü’de ikinci evladımızı dünyaya getirdik. Bu anlamda Vezirköprü bizim için hayatımızda güzel bir iz bıraktı.” Şeklinde konuştu.
Genel olarak adliye personeliyle uyumlu bir süreç geçirdiğini ifade eden Utku; “Vezirköprü’den mutlu bir şekilde ayrılıyorum.” Dedi.
Suç bakımından da Vezirköprü’yü değerlendiren Utku; “Vezirköprü’de maalesef cinsel istismar ve son zamanlarda gündemdeki yerini koruyan Kenevir’e bağlı olarak suçlarda bir artış söz konusu, ayrıca dolandırıcılık suçları son zamanlarda arttı.” Dedi.
Yine İstanbul Anadolu Hakimliği’ne tayini çıkması nedeniyle ziyaret ettiğimiz Sulh Hukuk Mahkemesi Hakimi Halime Utku ise; “Vezirköprü’yü çok beğendik. Küçük, sıcak, tarihi güzellikleri, doğası, piknik alanları, doğal ürünleri yönünden çok sevdiğimiz bir ilçe. İnsanları sıcak, samimi. Ben buradan bu anlamda üzgün ayrılıyorum.” Şeklinde konuştu.
Utku; “Görev sürem boyunca Vezirköprü’de Sulh Hukuk davalarına bakarken Özel Eğitim Merkezlerinin çok fazla olduğunu gözlemledim. Burada bir bakım merkezine çok ciddi bir ihtiyaç var.” İfadelerine yer verdi.
Didim Cumhuriyet Savcılığı’na atanan ve üç yıldır Vezirköprü Cumhuriyet Savcısı olarak görev yapan Kemal Mansız ise tayini nedeniyle yaptığımız ziyarette; “Vezirköprü benim ilk görev yerimdi. Vezirköprü güzel bir ilçe, insanlara saygılı. Görev yaptığım bu süre içinde herhangi bir sorunla karşılaşmadım. Vezirköprü, ilk görev yaptığım yer olması bakımından suç yönünden deneyim kazandığımız bir yer oldu.” Dedi.
Mansız; “Vezirköprü, imkân ve coğrafi açıdan güzel bir ilçe olarak hafızamızda kalacak. İnşallah gezmek amaçlı yeniden gelmeyi düşünüyorum.” Şeklinde konuştu.
Görüştüğümüz bir diğer isim olan Cumhuriyet Savcısı Ozan Özçelik ise; “Vezirköprü benim de ilk görev yerimdi. 3 yıldır burada çalışmaktan son derece keyif aldım. Çalışma şartları çok güzel olan, insanları birbirine çok saygılı bir ilçe. Vezirköprü’yü yeniden ziyaret etmeyi düşünüyorum.” Dedi.
Hakim ve savcıların önümüzde haftalarda ilçemizden ayrılması bekleniyor.

Share
41 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+3 = ?