Vezirköprü Adliyesi ve Ceza İnfaz Kurumu Depremzedeleri Unutmadı

05 Şubat 2020 - 12:54

Elazığ ve Malatya çevresinde meydana gelen deprem nedeniyle ülke genelinde başlatılan yardım kampanyalarına Vezirköprü Adliyesi ve Vezirköprü M Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda bulunan personel ile hükümlü ve tutuklular da duyarsız kalmadı.
Cezaevindeki hükümlü ve tutuklular Elazığ ve Malatya’daki depremzedelere yardımcı olmak istediklerini belirterek kampanyaya katılmak istediklerini kurum idaresine bildirdi. Bazı hükümlü ve tutuklular deprem bölgesinde mağdur olan vatandaşlarımızın ısınması için şahsi battaniyelerini depremzedelere gönderilmek üzere “Acınız Acımızdır.” şeklinde not yazarak idareye teslim etti. Hükümlü ve tutukluların büyük bir kısmı da maddi yardımda bulundu. Cezaevi kurum personeli ile hükümlü ve tutuklulardan toplanan maddi yardımlar kurum idaresi tarafından Türk Kızılay’ın hesabına havale edildi.
Vezirköprü Adliyesinde görev yapan Hâkim, Cumhuriyet Savcısı ve adliye personeli de depremzedeler için maddi yardım topladı. Adliye bünyesinde toplanan yardımda Türk Kızılay’ın ilgili hesabına havale edildi.
Vezirköprü Adliyesi ve Ceza İnfaz Kurumu personeli ile hükümlü ve tutukluların bu duyarlı davranışlarından dolayı memnuniyetini dile getiren Vezirköprü Cumhuriyet Başsavcısı Kadir Çakmak; maddi yardımların depremzedelerimizin ihtiyaçlarına bir nebze olsun çare olabileceğini, Vezirköprü’den 613 km öteye kardeşinin ısınması için battaniye göndermenin örnek bir davranış olduğunu belirterek, sorumlu davranışlarından dolayı tüm katılımcılara teşekkürlerini iletti.

  • Adınız ve Soyadınız

  • E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)

  • Yorumunuz

© 2014 Vatandaş ● Bağımsız Siyasi Gazete Tüm Hakları Saklıdır.