logo

Vezirköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından Mevlid-i Nebi Programı Düzenlendi

Vezirköprü Anadolu İmam  Hatip Lisesi tarafından Mevlid-i Nebi  Programı Düzenlendi

Vezirköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından geçtiğimiz hafta Perşembe günü Belediye Kültür Merkezi Konferans salonunda Hz. Muhammed’in 1448.yılı münasebetiyle Mevlid-İ Nebi programı düzenlendi.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program Vezirköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Celal Kaya tarafından okunan Kur’an-I Kerim tilavetiyle devam etti.
Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı ise Vezirköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Mehmet Ali Var gerçekleştirerek, İslâm dininin kurucusu olan Yüce Peygamberimizin 1448.Doğum günü kutlu olsun ifadelerine yer verdi.
Konuşma sonra yine öğrenci Yusuf Ziya Eren tarafından okunan Çöllerinden Medine’ye adlı şiirin ardından sunulan İslam’da Aile konulu sinevizyon gösterisi seyircinin beğenisini kazandı.
Vezirköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi meslek dersi öğretmeni Yusuf Kandemir tarafından İslam’da Ailenin Önemi adlı söyleşinin ardından Edebiyat bölümü öğretmen ve öğrencileri tarafından Peygamberimiz ve Aile konulu tiyatro gösterisi izleyenlerden tam not aldı.
Sözleri Vezirköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Mehmet Ali Var’a ait olan “Sana Geldim” adlı şiir Vezirköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden Metin Uysal tarafından seslendirildi. Büyük beğeni ve alkış toplayan şiirin okunması sonrası öğretmenler Ali Gebeşli ve Emre Coşkun tarafından öğrencilerle birlikte hazırlanan İlahi Dinletisi ve semazen gösterisi beğeniyle izlendi.

Share
126 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+8 = ?