logo

Vezirköprü Ankara’ya milletvekili gönderemiyor Haftaya Kime Oy Vereceğiz? 10 Nisan 1999 Cumartesi

Vezirköprü Ankara’ya  milletvekili gönderemiyor Haftaya Kime Oy Vereceğiz? 10 Nisan 1999  Cumartesi

Haftaya 18 Nisan 1999 Pazar, genel ve yerel seçimler yapılacak.
Önce şurasını kaydedelim:

Çok kimse anasının ak sütü gibi helal oy’unu kullanamayacak. Çünkü seçmen kütüklerine yazılmayan çok.
Aslında bilgisayar döneminde, çok ilkel olan kütüklere yazılmak, ya da başka yerde misafir olup da, orada yazılanın kaydı gelip gelmediği öğrenilemedi.
Belki ileride itirazda seçimin bozulmasına neden olabilir.
Tesadüfen yazılıp da oy verme hakkının mutluluğuna kavuşanlar, kime oy verecek. Kimle konuşmuşsak üzülerek; memleketimiz çocuklarından birinin olmadığı listeye oy vermek zorundayız. Diyor.
Araştırmacı Tarihçi Yazar Mehmet Fatih Cebe’de yazısında bu gerçeği şöyle vurguluyor: Halkla hiçbir diyalog kurmadan 4 kişinin yaptığı ittifak, doğru adama doğru şekilde yapılırsa güzeldir. İttifakçılara sorduğumuzda:
-Daha tahsilli, daha kültürlü, daha aydın ve de milletvekilliği yapabilecek bir arkadaş için ittifak yapmadınız mı? Deyince onlarda:
-Başka adam yok. Adam bulamadık. Diyorlar. Koskoca Vezirköprü’de adam yokmuş! Bu sözü hakaret olarak kabul ediyorum.
Evet… Adam bulamıyorsunuz? Adamınız yok, bu siyaseti neden yapıyorsunuz, işin başına niye geçiyorsunuz? Böyle particilik olur mu? Vezirköprü’nün günahına giriyorsunuz. Diye yazıyor.
Dikkat edin partilerin sahip çıkabilecek, kendilerini layıkıyla temsil edebilecek adamları yok. İlçemiz ne günlere kaldı?
Seçimlere gidiyoruz, kime oy vereceğimizin kararsızlığı içindeyiz.
Eğer listede seçmen olarak kabul edilip isminiz varsa, kime oy vereceksiniz?
İlçemizden Bir Şehit Daha
İlçemizin sevilen gençlerinden rahmetli Kurtça Kalyoncuoğlu’nun (Dadaylı) oğlu 1978/2 tertip Tunceli Ovacık’da Vatani görevini yapan Baykal Kalyoncuoğlu operasyon dönüşü çıkan çatışmada Şehit olmuştur.
Vakıfların aşırı kira zammı reddedildi
Vakıf İşyerleri İçin Belediye’nin Çalışması
Vakıf işyerlerinde güç koşullar altında çalışan esnafa, yapılan aşırı zamlar büyük sıkıntı yaratmıştı. Vakıf işyerlerinde oturanların temsilcileri Belediye Başkanı Suat Binici’yi ziyaret ederek, kendilerine yardımcı olmasını istediler. Belediye Başkanı Binici’de, Avukat Naci Çilingir ile davayı izleyerek, zammın reddedilmesi kararını alarak, güç koşullar altında çoluk çocuğunun nafakası için çalışan esnafı rahatlattı.
İstanbul’a defnedildi…
Metin Ergül’ü Kaybettik
Görüşlerimiz uyuşmayanlar arasında da dostumuz çoktur.
Bunlardan biri de Metin Ergül idi. Gençlik yıllarımızda birlikte kültürel yönlerde kardeşçe, dostça çalışmıştık. Severdik kendisini…
İki dönem önceki seçimde DYP’nin Belediye Başkan adayı idi. Dürüsttü, entrikayı sevmezdi. Sevdiği VEZİRKÖPRÜ idi. “Kibar Ali’nin Metin” diye tanınırdı. Kardeşi mühendis M.. Ergül’ü bir süre önce kaybetmiştik.
Tek’in Genç İşçisi Direkten Düşerek Öldü
TEK işçisi Kemal Doğru Fazıl Ahmet Paşa Mahallesindeki elektrik direğine aydınlatma lambası takarken, muazenesini kaybedip düşerek yaşamını yitirdi.
Genç, çalışkan ve herkes tarafından sevilen yeni evli üç yaşında bir çocuk babası Kemal’in ölümü ilçede üzüntü yarattı.
Kemal’in babası Abdullah Doğru da, belediyede elektrikçiliğe başlamış, sonra da TEK’e geçmişti. Babası Abdullah Doğru da 4-5 yıl önce yaşamını yitirmişti.

Share
184 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+6 = ?