logo

Vezirköprü Belediye Başkanı Sadık Edis: “Vezirköprü Teknofest’te yer almak istiyor” Dedi. İnşaat yetişecek mi?

Vezirköprü Belediye Başkanı Sadık Edis: “Vezirköprü Teknofest’te yer almak istiyor” Dedi. İnşaat yetişecek mi?

Bu yıl Samsun ‘da düzenleneceği açıklanan ve çalışmalarına başlanan Teknofest için yer olarak Çarşamba havaalanı belirlendi.
Vezirköprü’de inşaatı tamamlanarak bir Bilim ve Sanat Merkezi oluşturulabilirse Teknofest’te yer alabilecek.

Vezirköprü Belediye Meclisi’nde iki toplantıda yer alan gündem maddeleriyle Vezirköprü’nün de Teknofest’te yer alması için çalışılıyor.
Daha önce eski itfaiye binasının yerine yeni yapılacak binada iki katın Teknofest için çalışmalara ayrılacağı belirtilmişti. Ancak edinilen bilgiye göre bu fikir değişti. İlçe girişinde Vezirköprü Belediyesi’ne ait olan Havuz’un üst kısmındaki yaklaşık 2500 metrekarelik alana yeni bir bina yapılması ve bu binanın Bilim Sanat Merkezi olarak kullanılmasına karar verildi.

Esentepe Mahallesindeki mülkiyeti Vezirköprü Belediyesine ait yere Vezirköprü Belediyesi tarafından yapılacak olan iki katlı binanın Bilim Sanat Merkezi olarak kullanılmasına karar verildi. Belediye Meclisi’nde alınan karara göre; projelerinin hazırlattırılması, ihtiyaç olması halinde İller Bankası ve/veya diğer bankalardan 5.000.000,00 TL’ye kadar kredi kullanılabilmesi için Belediye Başkanı İbrahim Sadık EDİS’e oy birliği ile yetki verildi.

Konuyla ilgili olarak konuşan Vezirköprü Belediye Başkanı Sadık Edis:
– 5 milyon lira yetki istedik. İlk etapta buradaki çalışma ve kendi imkanlarımızla bu hafriyatı alacağız. Bu para oradaki işyerlerine kullanılacak. Bilim Sanat Merkezi’nin Ağustos’a Teknofest’e kadar yetişmesi gerekiyor. Yaparsak Teknofest’in bir ayağı da Vezirköprü’de yapılmış olacak.
Teknofest’in olduğu yere Vezirköprü’de de Bafra, Çarşamba, Atakum ve Canik’te yapılıyor. Vezirköprü’de de bu işin öğrencilere bu teknoloji olarak hazırlıklarını sağlamak, bütün okulların buradan faydalanacağı bir Bilim Sanat Merkezi kurmayı hedefliyoruz. Bunun için de binaya ihtiyacımız var. Bu binanın yeri havuzun bitişiğindeki olan yer.

Burada 2423,97 m2 bir arsamız vardı. Esentepe Mahallesi 485 Ada 3 Parsel’de bulunan bu arsa Vezirköprü Belediyesi’nin. Mevcut imarda tır, kamyon ve makine parkı garajı alanı niteliğindedir. İmar tadilatıyla belediye hizmet alanı olarak revize edilecektir. Yani o toprak tesfiyesini aldığımız zaman zemin katını işyerleri, üst katını da Bilim Sanat Merkezi olarak iki katlı bina yapıp öğrencilere hizmet vermesi amacıyla sunmak istiyoruz.
Önüne de park, çocuklar geldiği ve okuldan çıktıkları zaman orada oynamak şartıyla. Bir de oraya park kafe gibi bir yer oluşturacağız, çıkıp insanlar çayını kahvesini içebilecekler. Bu çalışmayı Teknofest grubu da, Valilik de onayladı. Havalar açınca da hemen hafriyatına başlayıp, inşaatına da başlayacağız. Dedi.

Share
34 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+2 = ?