logo

Vezirköprü Belediye Meclisi Eylül ayı toplantısını yaptı.. Kat karşılığı arsadan, Vakfın yeri alınacak!..

Vezirköprü Belediye Meclisi Eylül ayı toplantısını yaptı.. Kat karşılığı arsadan,  Vakfın yeri alınacak!..

Vezirköprü Belediye Meclisi Eylül ayı toplantısını geçtiğimiz Çarşamba günü yaptı.

Toplantıda taşınmaz tahsisi, Huzurevi Yapımı ve Yönetmelik güncellemeleri gündeme alındı.
Taşkale Mahallesi 381 ada, 9 numaralı imar paftasında Resmi Kurum Lojmanı olarak görülen yerin konut alanı yapılmasına yönelik imar planı tadilatının imar komisyonuna gönderilmesine oy birliği ile karar verildi. Erdinç Aygün, Mehmet Turhallı, Sezai Demirkan ve Yasemin Tasalı’dan oluşan komisyondan gelen resmi kurum (lojman) kullanımından cami ve kuran kursu kullanım sınırlarına uygun olacak şekilde yapılaşma yapılmasına ilişkin imar değişikliği Belediye Meclisinde oylanarak oy birliği ile karar verildi.
Buradaki arsayı Belediye’nin kat karşılığı müteahite vereceği, kalan yerlerin satılacağı ve buradan elde edilecek parayla Cumhuriyet Meydanı’ndaki Diyanet Vakfı’na ait olan yerin alınacağı belirtildi. Meclis üyelerinden gelen soru üzerine Başkan Edis:

Burası Müftülüğün bahçesi değil. Bitişiğindeki arsa. Diyanet Vakfı Meydandaki binayı almak istediğimizde söyledikleri fiyatta diretti. Burayı alarak İlçemizin ihtiyacı olan otoparkı mutlaka yapmak istiyoruz. Söylediğimiz gibi, bu arsanın kat karşılığı verilişinden elde edeceğimiz gelirle Meydandaki yeri almak istiyoruz. Dedi.
Arsaya 3 kat konut yapılmasına ilişkin imar değişiklik talebi de oy birliği ile kabul edildi.

Küre, Kardeş şehir oluyor..
Belediye Meclisinde görüşülen bir başka konu ise Kastamonu’nun Küre İlçesi ile kardeş şehir ilişkisi kurulması oldu. İki şehir arasındaki bağların güçlendirilmesi amacıyla yapılacak olan protokolün imzalanması için Belediye Başkanı Sadık Edis’e yetki verildi.
Müftülük 4 taşınmaz tahsis
Vezirköprü İlçe Müftülüğü’nün talebi üzerine Hıdırlık Mahallesi, Tikenli Mahallesi, Yeni Mahalle ve Teberük Mahallelerindeki taşınmazlar 10 yıllığına tahsis edildi.
Vezirköprü Belediye Meclisi’nin sonraki toplantısı 7 Ekim Çarşamba günü yapılacak.

Share
90 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+8 = ?