logo

Vezirköprü Belediye meclisinde Encümen Üyeliği’ne Sarmusak ve Gör Seçildi

Vezirköprü Belediye meclisinde Encümen Üyeliği’ne Sarmusak ve Gör Seçildi

Vezirköprü Belediyesi tarafından her yıl yenilenmesi gereken encümen üyeliği ve komisyon üyelikleri seçimi Nisan ayı meclisinde yeniden yapıldı.
5393 Sayılı Belediye Kanununun 33/a Maddesi ve Belediye Meclisi Çalışma Yönetmeliğinin 20. maddesi gereğince yılda bir kez olmak üzere yapılması gereken encümen üyeliği ve komisyon üyeliklerine yeni isimler atandı.
Karara göre Vezirköprü Belediyesi Encümen Üyeliğine bir yıl süreyle görev yapmak üzere 18’er oyla Cemal Sarmusak ve Ahmet Gör seçilen isimler oldu.
Nisan ayı meclisinde yine her yıl yılda bir kez yenilenmesi gereken komisyon üyelikleri için yeni isimler de belirlendi.
Buna göre Plan ve Bütçe Komisyonu üyeliğinde bir yıl süreyle görev yapacak olan isimler Murat Önal, Sami Pala, Mustafa Meral, Recep Kaya ve Cevat Canbolat olarak seçildi.
Tarife ve Tetkik Komisyonu’nda ise bu seçimde Ayhan Bayar, İlhan Tunç, Orhan Yılmaz, Recep Kaya ve Sebahattin Yağız bir yıl süreyle görev yapacak isimler olarak belirlendi.
Belirlenen bir diğer komisyon üyeliği ise İmar Komisyonu oldu. Buna göre, Mustafa Erdinç Aygün, Mehmet Turhallı, Sezai Demirkan, Yasemin Tasalı ve Mustafa Meral bir yıl süre İmar Komisyonu’nda görev alacak.
Yönetmelik Komisyonu üyeliğinde ise Melek Işık, Sezai Demirkan, Ahmet Gör, Ayhan Bayar ve Hasan Ünlü isimleri belirlendi. Bu isimler de yine bir yıl süre ile Yönetmelik Komisyonu’nda görev alan isimler olarak seçildiler.
Tarım ve Hayvancılık Komisyonunda ise bir yıl süreyle görev alacak isimler; İlhan Tunç, Uğur Yazıcı, Mehmet Çoban, Hasan Tunç ve Kurtça Albayrak seçildi.

Share
16 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+7 = ?