logo

Vezirköprü Belediyesi BESİ OSB’ye 2 payla katılacak..

Vezirköprü Belediyesi BESİ OSB’ye 2 payla  katılacak..

İlçemizde Kızılcaören Mahallesi’ne yapılması için çalışmaları sürdürülen (Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi) BESİ Organize Bölgesi için müteşebbis heyetine Vezirköprü Belediyesi 2 payla katılma kararı aldı.

Çarşamba günü gerçekleştirilen Vezirköprü Belediye Meclisi toplantısında Vezirköprü Belediyesinin, Samsun Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı İdari ve Mali İşler Müdürlüğü’nün yazısı gereğince 15 kişiden oluşacak BESİ OSB müteşebbis heyetine katılması gündeme geldi.
Doyran Mahallesi’ndeki mera nitelikli 724 bin 150 m2 lik alan ile Kızılcaören Mahallesi’ndeki mera nitelikli 95 bin 900 m2 lik alanda toplamda 850 bin 050 metrekare üzerine kurulması için çalışmaları sürdürülen BESİ Organize Sanayi’nin tüzel kişilik kazanabilmesi için 15 kişiden oluşan müteşebbis heyeti oluşturulması gerekliliği vurgulandı.

Valiliğin %7’lik bir katılım sağlanmasını beklemesine karşın, Vezirköprü Belediyesi %14’lük bir katılım oranıyla katılımının sağlanması için oy birliği ile karar verildi.
Toplantıda konuşan Belediye Başkanı Sadık Edis:
– Bu projeye Çiğdem Karaaslan olsun, Büyükşehir Belediye Başkanımız olsun destek veriyorlar. Aynı zamanda Valiliğimiz, kurumlarımız, bakanlığımız, kaymakamlığımız ve besicilerimiz de bu projeyi destekliyorlar. Biz de %14 olarak destek vermek istiyoruz. Dedi.
Belediye Meclisi’nde “her hangi bir eksiklik olması durumunda Belediye olarak daha fazla payla destek verelim” önerisi ise gerek olursa daha sonra yeniden gündeme gelebileceği ifade edildi.
BESİ Organize Sanayi Bölgesi çalışmalarında Tapu Kadastro’nun ölçümlemesinin tamamlandığı, Orman Kadastrosunun da yılbaşına kadar ölçümlemesini bitirmesinin beklendiği açıklandı.

Share
44 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+7 = ?