logo

Vezirköprü Belediyesi Çöp Taksi’yi 2’ye Çıkarıyor

Vezirköprü Belediyesi Çöp Taksi’yi 2’ye Çıkarıyor

Geçtiğimiz yıl Vezirköprü Belediyesi Temizlik İşleri tarafından başlatılan Çöp Taksi uygulamasının rağbet görmesi nedeniyle 2.araç devreye giriyor.

Vezirköprü Belediyesi Temizlik İşleri ekipleri Alo 153 hattıyla geçtiğimiz yıl hizmete sundukları çöp taksi uygulamasını bu yıl yeni ekledikleri araçla birlikte 2 araçla gerçekleştirecekler.
Vezirköprü Belediyesi Temizlik İşleri tarafından yapılan açıklamada; “İlçemizin fiziki yapısı nedeniyle bazı mahallelerimizdeki dar sokaklarda araçların girememesi nedeniyle çekilen sıkıntının giderilmesi amacıyla Çöp Taksi hizmetini devreye almıştık.
Vatandaşlarımız-dan da uygulamanın başladığı günden bugüne kadar olumlu tepkiler almamız nedeniyle Eylül ayı itibarıyla 2.aracımızı hizmete alarak uygulamamızı tek bir araçla yapmak yerine iki araçla devam ettirmeyi amaçladık.

Bu kapsamda vatandaşlarımız Alo 153 hattından bizleri arayarak büyük kamyonlarımızın giremediği mahallelerden çöplerin alınmasını sağlayabilirler.” Denildi. Yetkililer, “Geçtiğimiz yıl devreye aldığımız bu sistem sayesinde vatandaşlarımızın sokaklardaki görüntü kirliliğini de yine bu sayede çözmüş olduk. İlçemize hayırlı olsun.” Dediler.

Share
329 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+5 = ?
#

Vezirköprü Belediyesi Çöp Taksi’yi 2’ye Çıkarıyor” için 1 yorum

  1. HAYRETTİN DOĞU : diyor ki:

    İlçemizde çok önemli bir şekilde çöp ve temizlik sorunu var.. Ana caddelerden ara sokaklara sıra gelmiyor sanırım.. Çünkü sokaklar pislikten geçilmiyor.. Rutin olarak verilmesi gereken hizmetler verilmiyor.. Bazen çöpler süpürülerek sokağın köşesi ne yığılıyor. Kürekleri yok sanırım çöpler bidonlara boşaltılmıyor.. Temizlik şirketi ile Belediye arasında sanırım bir sorun var gibi görünüyor.. Eğer öyleyse sorunun bir anca çözümü gerekiyor.. Çünkü olay sadece çöp olarak değil HALK SAĞLIĞI Nİ TEHDİT EDEN UNSUR lardan birisi olarak değerlendirilmelidir diye düşünüyorum. Teşekkür ederim.