logo

Vezirköprü Belediyesi tarafından hazırlanan Atık Giysi Kutuları Yerlerini Alıyor

Vezirköprü Belediyesi  tarafından hazırlanan Atık Giysi Kutuları Yerlerini Alıyor

Vezirköprü Belediyesi tarafından yapılan çevresel çalışmalara bir yenisi daha eklenerek hazırlanan 26 adet Atık Giysi Kumbaraları ilçedeki yerlerini almaya başladı.

Hazırlanan kumbaralar sayesinde bay, bayan veya çocuk her çeşit kıyafet ve ayakkabı, çanta, kemer ve cüzdan ayrıca havlu, battaniye, yastık, perde ve nevresim gibi tekstil ürünleri ve her türlü oyuncak çeşitleri bu kutular vasıtasıyla geri dönüştürülerek doğaya geri kazandırılacak.

Konuyla ilgili olarak bilgi aldığımız Vezirköprü Belediyesi Çevre Mühendisi Özlem Kaşcı; “İnsanlarımız bugüne kadar kullanmadıkları veya alıp da giyemedikleri, deforme olmuş giysilerini ya eşine dostuna veriyor yada çöpe atıyorlardı.

Vezirköprü Belediyesi olarak biz de hazırladığımız bu kutular sayesinde israfı ve çevre kirliliğini önlemek bu gibi eşyaları geri kazandırabilmek amacıyla ilçemizin 26 farklı noktasına bu kutuları yerleştirdik.
Amacımız bugüne kadar yaptığımız geri dönüşüm çalışmaları sayesinde doğadan kurtardığımız atıklara daha da fazlasını ekleyerek bu gibi malzemeleri de doğaya geri kazandırabilmek.” Dedi.

Kaşcı; “Bu kutuların rağbet görmesi halinde sayılarını da artırabiliriz. Vatandaşlarımız güle güle kullansınlar.” İfadelerini kullandı.

Share
8 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+3 = ?