logo

Vezirköprü Belediyesi ve Hayrettin İvgin’den 3 farklı Kültür Projesi Ozanlar ve Aşıklar Buluşması Programı Düzenlenecek

Vezirköprü Belediyesi ve Hayrettin İvgin’den 3 farklı Kültür Projesi Ozanlar ve Aşıklar Buluşması  Programı Düzenlenecek

İlçemizde düzenlenmesi planlanan “Vezirler Diyarı Milli Şiirler Yarışması” , “Vezirköprü Ozanlar (Âşıklar) Buluşması” ve “Güfteden Nağmeye Konseri” projeleri kapsamında Vezirköprü Belediye Başkan İbrahim Sadık Edis Başkanlığı’nda toplantı gerçekleştirildi.
Vezirköprü Belediyesi ve Dünya Söz Akademisi Başkanlığı işbirliği ile gerçekleştirilecek olan projeler kapsamında düzenlenen toplantıda bilgi veren Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis; “Bu yıl Prof. Dr. Hayrettin İvgin’in başkanı olduğu Dünya Söz Akademisi ve Vezirköprü Belediyesi işbirliği ile gerçekleştireceğimiz 3 tane farklı projemiz var. Bunlardan bir tanesi Kasım ayında bir tanesi ise 2020 yılının Mart ayında gerçekleştirecek olduğumuz Ozanlar ve Aşıklar Buluşması olacak.
Bu etkinliğimizde Ozan Selahattin Dündar, Ozan Sevdayi (Duran Eroğlu), Âşık Haşimî Aslıhak, Âşık Mehmet Ali Eröksüz, Âşık Yakup Temelî, Aşık Muhlis Denizer, Ozan Obalı (Mustafa Bilir), Âşık Rasim Genç, Âşık Osman Feryadî, Âşık Erol Ergani, Âşık Zeynel Çınar, Âşık Bayram Denizer ve Âşık Mustafa Aydın bizlerle birlikte olacak. Bu çalışma Hayrettin İvgin Başkanlığında gerçekleştirilecek.” Dedi.
Bir diğer projemiz ise Güfteden Nağmeye adı altında gerçekleştirilecek diyerek sözlerini sürdüren Edis, “Bu projemiz ise 12 Ekim 2019 tarihinde gerçekleştireceğimiz bir proje. Bu projemizde de işbirliği yapacak olduğumuz Dünya Söz Akademisi, Vezirköprü Belediyesi ve Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü’nün yanı sıra projede işbirliği yapacak olduğumuz diğer kuruluşlar ise, Dünya Yazarlar ve Aydınlar Derneği Başkanlığı, TRT Genel Müdürlüğü ve İLESAM (Türkiye İlim ve Edebiyat Eserleri Sahipleri Meslek Birliği) olarak belirlendi.
Bu projemizde ise güfteleri bestelenmiş 16 şairimizin şiirleri müzikal olarak seslendirilecek. Şiirleri seslendirilecek olan şairlerimiz Hayrettin İvgin, Celal Demir, Ayhan Nasuhbeyoğlu, Nail Tan, Ali Rıza Atasoy, Bayram Yelen, Burak Turan Düz, İsmet Bora Binatlı, Vedat Fidanboy, Osman Baş, Nursen Kurban, Necati Özdenkoş, Ramazan Özyurt, Rıfat Çakır, Sema Sezer ve Rasim Genç olarak belirlendi.

Share
143 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+3 = ?