logo

Vezirköprü Belediyesi’nde imzalar atıldı. İşçiye yüzde 21.56’lık Zam Yapıldı

Vezirköprü Belediyesi’nde imzalar atıldı. İşçiye yüzde 21.56’lık Zam Yapıldı

Samsun’un Vezirköprü İlçesi’nde belediye şirketi Vezir İmar çalışanlarına yönelik düzenlenen toplu sözleşmede imzalar atıldı
Hizmet-İş Sendikası ile Vezirköprü Belediyesi’nin alt işvereni oran Vezir İmar Enerji Pers. Hiz. Ltd. Şti. ile imzalanan Toplu İş Sözleşmesi’nde 1 yıl için yevmiyelere yüzde 21,56 TL zam, bunun yanında sosyal haklarda da iyileştirmeler yapıldı.
İmza töreninde konuşan Hizmet-İş Sendikası Şube Başkanı Ziya Uzun, “KHK ile kadroya geçen üyelerimizin ilk toplu iş sözleşmesini imzalıyor olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu aşamaya gelebilmek için uzun yıllar mücadele ettik ve başardık” dedi.

‘EMEKÇİ KARDEŞLERİMİZE HAYIRLI OLSUN’
Kadroya geçiş sürecinin sona ermesiyle birlikte sözleşme sürecinin de başladığını belirten Uzun, “Geçiş sürecinin tamamlandığı 1 Temmuz 2020’den bu yana pek çok toplu iş sözleşmesi imzaladık.
Vezirköprü Belediyesi şirketi Vezir İmar Enerji Pers. Hiz. Ltd. Şti.’nde çalışan arkadaşlarımız için de uzlaşıyla, birlik ve beraberlik içinde toplu iş sözleşmemizi imzalıyoruz. Toplu iş sözleşmemiz belediyemize, sendikamıza ve emekçi kardeşlerimize hayırlı olsun” diye konuştu.
‘ÇALIŞANLARIMIZIN MENFAATİNE OLDU’
Belediye çalışanlarının pandeminin başından itibaren hayatlarını riske atarak çalıştığını kaydeden Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis, “Toplu iş sözleşmesi sürecinde ilk düşündüğümüz şey, arkadaşlarımızın menfaatine bir toplu iş sözleşmesi imzalamaktı. Bugün bunu gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Toplu iş sözleşmemizin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Share
34 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+1 = ?