logo

Vezirköprü Belediyespor Devre arasında

Vezirköprü Belediyespor Devre arasında

Samsun Süper Amatör Ligde 19 puanla 9. Sırada ilk yarıyı bitiren Vezirköprü Belediyespor hedeflediği bölgeden uzaklaşınca yönetim ve teknik heyet devre arasında gerekli noktalara müdahale etme kararı aldı.

Devre arasında takımdan ayrılanlar ve takıma yeni katılanlar olacağı kaydedildi.

Kaleye ve stopere yeni isimler geldi..

İlk yarıda oynayan 3 futbolcumuz Vezirköprü Belediyespor’dan ayrıldılar.

Kaleci Hüseyin, Berati ve Umut takımdan ayrılarak kendilerine yeni takım buldular.

Kaleci Hüseyin’in yerine Sakarya Akyazı’dan kaleci olarak Ali Timur kadroya alındı. Stoper mevkiine ise Mersin Amatör’den Adil Caner Kalkan kadroya dahil oldu.

Önümüzdeki günlerde de kadroya dahil olacaklar ya da ayrılacaklar olabileceği belirtiliyor. 3 haftalık devre arasını çok iyi değerlendirmek zorunda olan Vezirköprü Belediyespor lig sonunda en azından ikinci sırada yer alarak playoff oynamak için mücadele edecek.

Futbolda bunu sağlamak zor değil. Oyuncular formalarının hakkını vererek mücadelelerini sahaya yansıtırlarsa Vezirköprü Belediyespor sezon başında hedeflediği yere gelecektir.

Şu anda ikinci sırada bulunan Yolspor ile arasında sadece 8 puan bulunan Vezirköprü Belediyespor ikinci yarıda yakalayacağı bir galibiyet serisi ile bu farkı kapatabilir.

İlk hafta maç oynamayacak

Vezirköprü Belediyespor ikinci devre ilk maçında oynayacağı Bafra GHS ile oynayacağı maçtan 3 puan alacak. Ligden ihraç edilen Bafra GHS maça gelmeyeceği için Vezirköprü Belediyespor’un devre arası 4 hafta sürecek diyebiliriz.

ALT YAPI

Her takımın 2 genç takımının zorunlu olarak ligde mücadele etmesi gerekiyor.

Genç takımları olmayan ekipler Süper Amatör Ligden ihraç ediliyor.

Vezirköprü Belediyespor olarak bizim de gençlerimize gereken ilgiyi göstererek önce İnsan olarak sonra da futbolcu olarak yetiştirmemiz lazım.

Çünkü amatör sporlarda dahi artık yüksek paralar dönmeye başladı. Onun için gençleri kazanıp onlara gerekli desteği vererek ileride takımlarına da daha iyi katkıda bulunmalarını sağlarız. Kendi ilçesinin alt yapısından yetişen oyuncular kendi renkleri için daha hırslı mücadele edecekler ve sahada gösterecekleri azimleri ile takımlarına beklenen katkıyı sağlayacaklardır.

Ancak, kendi ilçelerinin takımlarında oynuyorlar diye onlara teşvik edecek primlerin verilmemesi olamaz. Az da olsa bu gençlerimizin ceplerine harçlık konursa, bu harçlıklar onlara doping olacaktır. Daha istekli oynayacak ve daha iyi neticeler alacaklardır.

Alt yapısı olmayan ya da altyapıya gerekli önemi vermeyen takımlar her zaman sıkıntı yaşayacaklardır.

Gençlere güvenelim. İyi bir genç takım A takıma her zaman oyuncu verir.

Gençlere gereken özeni göstermeliyiz.

Share
653 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+2 = ?

BENZER HABERLER

Anı İnceleme Araştırma
MUHTARLAR DERNEĞİ YÜKSEKOKUL YOLUNDA

MUHTARLAR DERNEĞİ YÜKSEKOKUL YOLUNDA

Anı İnceleme Araştırma
KAYMAKAMLIK SÜT SORUNUNA EL ATTI

KAYMAKAMLIK SÜT SORUNUNA EL ATTI

Anı İnceleme Araştırma
YÜZLERCE ORMAN İŞÇİSİ GREVDE

YÜZLERCE ORMAN İŞÇİSİ GREVDE

Anı İnceleme Araştırma
SORUNLARIMIZ TARTIŞILDI

SORUNLARIMIZ TARTIŞILDI