logo

Vezirköprü Belediyespor ile Samsunspor arasında protokol imzalandı..

Vezirköprü Belediyespor ile  Samsunspor arasında protokol imzalandı..

Vezirköprü Belediyespor yeni yönetimi Samsunspor ile Altyapı Akademik Eğitim ve Futbolcu Protokolü anlaşmasını imzaladı.

Vezirköprü Belediyespor Yönetim Kurulu Başkanı Onur Karakuş, “Kulübümüzü eski popüler günlerine kavuşturmak için çalışmalarımız devam ediyor. Samsunspor Tesislerinde altyapı koordinatörü Mehmet Aydın ile daha önce görüştüğümüz protokolü imzaladık. Mehmet Aydın, Samsunspor olarak imkanlar dahilinde destek olacaklarının sözünü verdi.” Dedi.
Amaç ne?
“Son dönemlerde Samsun’da bulunan amatör spor kulüplerinden yetişen oyuncular Türkiye’de faaliyet gösteren diğer profesyonel kulüpler tarafından genç yaşlarda amatör olarak transfer edilmektedir. Bunun sonucu olarak çocuklarımız küçük yaşlarda eğitim ve profesyonel oyuncu olabilme mücadelesinin yanında aile hasreti ve ekonomik şartlarla da mücadele etmek zorunda kalmaktadır. Bu durumun yarattığı en kötü senaryoda ise çocukların, eğitim hayatlarından tamamen vazgeçmiş bununla birlikte profesyonel futbolcu olmamış ve aile kültüründen uzaklaşmış olarak hayata atılmak zorunda kalmalarıdır.” Diyen Onur Karakuş “imzalanan protokolle Vezirköprü Belediyespor kulübünde yetişen 10-18 yaş arasındaki ( Alt Yaş Grubu ) genç futbolcuların Yılport Samsunspor’a kazandırılması ve böylece kulübümüzün desteklenerek hem Samsunspor’a hem de Türk futboluna oyuncu yetiştirmelerinin sağlanması amaçlanmaktadır.” Dedi.
Ayrıca; Yılport Samsunspor, kulübümüz isteği doğrultusunda ve talebimiz üzerine antrenör ve eğitim programı desteğinde bulunacak; kulübümüz Alt Yaş Grubu futbolcularının tamamı için sezonluk Samsunspor kombine kartı sağlayacak.
Vezirköprü Belediyespor ise; Alt Yaş Grubu futbolcularının her bir futbol sezonu için gelişim ve değişimlerini (okul ve antrenman durumu dahil olmak üzere) kayıt altına alacak, Yılport Samsunspor’un talebi üzerine bu kayıtları Samunspor ile paylaşacaktır.
Protokol Kapsamında Kısa Vadede Planlanan Çalışmalar ise; İlçe Milli Eğitim ile ortak çalışma yapılarak, okullarda Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenlerinin öncülüğünde futbol turnuvalarının düzenlenmesi bir yetenek seçimi komisyonu oluşturmak ve bu komisyon tarafından seçilen yetenekli sporcu öğrencilerin kulübümüz bünyesine kazandırılarak yetiştirilmesinin sağlanması;
Tüm yaş kategorilerinde müsabakalara katılım sağlamak. (Ocak Ayında U16 Ligine katılım sağlanacak);
Teknik ekibin yeniden yapılandırılarak Altyapı da görev alacak teknik ekip sayısının arttırılması ( Tüm yaş kategorilerinde müsabakalara katılım sağlanacağından teknik ekip sayısı 4 olarak planlanmıştır. 2 Beden Eğitimi ve Spor Öğretmeni ve 2 Antrenör ) olarak açıklandı.

Share
141 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+2 = ?