logo

Vezirköprü Cezaevi ne zaman yapılacak? Adalet Bakanlığının verdiği sözü gerçekleştirmesi bekleniyor. 50 Kişilik Cezaevine 200 Mahkûm 26 Ocak 1969 Pazar

Vezirköprü Cezaevi ne zaman yapılacak? Adalet Bakanlığının verdiği sözü gerçekleştirmesi bekleniyor. 50 Kişilik Cezaevine 200 Mahkûm 26 Ocak 1969 Pazar

Vezirköprü’nün mahsenden bozma 50 kişilik gayri sıhhi cezaevinde 200 kişi barınmakta, buna barınmak değil işkence çekmektedirler demek daha doğru, kış kıyamette haftada bir çoluk çocuklarının ziyaretlerinden de mahrum edilerek başka yerlere taşınanların çektikleri hariç. Vezirköprü Cezaevine sağlam giren, iş öğrenip islah edildikten sonra tahliyesini, bırakınız her şeyi ile birlikte tahliyesini de yitirmiş olarak salıverilmektedir.
Büyük Tehlike
Geliyorum diyen büyük tehlikeye kaç defa işaret ettik anlayan kim, dinleyen kim?… Ahçı dükkanlarına bitişik hamam külhanı yanındaki ahşap cezaevinde çıkacak yangın bu 200 mahkum vatandaşın cayır cayır yanmasına sebep olacağı gibi, deprem muhiti Vezirköprü’de bitişiğindeki hükümet konağı cezaevi üzerine yıkılabilir.
Bakanlıktan Sözünü Gerçekleştirmesini Bekliyoruz
Adalet Bakanlığı bu husustaki bir yazımız üzerine, Vezirköprü Cezaevi 1969 yılında yapılacak diye bildirmişti. Resmi makamların sözünü senet kabul eden vatandaşlar, hiç değilse bu yıl bari bu işin bari gerçekleşmesini beklemektedirler.

Anket: Sizce Vezirköprü’ye Lise, Sanat, Ziraat, Öğretmen okullarından hangisi yapılmalıdır?
Vezirköprü’nün Ortaokul Üstü Okul Kazanmasına Yardımcı Olunuz.!
Gazetemizin açtığı ankete cevaplar gelmeye başlamıştır. Okurlarımızın görev kabul eden yerlere, (On adres ve telefon diğer sütunlarımızda var.)
Mutlaka cevaplarını ya yazdırmalarını veyahut da bırakmalarını ehemmiyetle rica ediyoruz.
Anket, sadece bir nabız yoklaması değil, aynı zamanda ortaokul üstü okul için Vezirköprü’de umumi efkarı böyle bir çalışmaya hazırlamak gayesine matuftur.
Gazetemiz (gösterilen yerlerden başka) diğer okurlarımızda anket konusunda yardım etmektedirler. Esasen bütün Vezirköprülülerden beklediğimiz yardım için şimdiden teşekkür ederiz. Ormancılarımızın Vezirköprü için her çalışmada olduğu gibi bunda da başta geldiklerini memnuniyetle izlemekteyiz.
Bir süre önce “Fazıl Ahmet Paşa Kütüphanesi” için açtığımız kampanyaya ilgi hala devam ediyor.
Eskişehir’deki 10 Vezirköprülü Havacı Kütüphaneye 5 Ansiklopedi Gönderdi
Bir yıl kadar önce “VATANDAŞ” gazetesinin Fazıl Ahmet Paşa çocuk kütüphanesindeki, çok az kitap karşısında derslerini hazırlamak isteyen küçücük, özellikle çoğu kitap alamayan fakir öğrencilerin, çektiği sıkıntıya çare olarak açtığı kitap kampanyası büyük ilgi görmüş 50 kitaplık kütüphanenin kitap sayısı bini geçmiştir.
Kampanya gayesine ulaşmasıyla kapatılmış, fakat ilgi aradan bir yıl geçmesine rağmen hala sönmemiştir.
Çankırı’dan Albay sayın Ferit Kalaycıoğlu’nun kütüphaneye gönderdiği çok sayıda kitabı, İller Bankasından gazetemize gönderilenler takip etmiştir.
Eskişehir’deki 10 Vezirköprü’lü Havacı
Geçtiğimiz haftada Eskişehir’deki Vezirköprülü 10 Hava Astsubayı hemşerimizin gönderdiği 5 okul ansiklopedisini PTT’den alıp yerine teslim etmek bizim için kıymeti tarifsiz bir görev olmuştur.
Zarfçılık Suretiyle Vezirköprülünün Parasını Çarpanlar Yakalandı
Samsun’da zarfçılık suretiyle bir Vezirköprülünün parasını çarptıkları anlaşılan üç şahıs yakalanarak adalete teslim edilmişlerdir.
İlçemiz kültür sokağında oturan M.Ç.’ın zarfçılık suretiyle 2500 lirasını çarptıkları iddia edilen Rize Çayeli’nden A.K., İzmir’den M.D., yine İzmir’den N.K. yakalanarak adliyeye verilmişlerdir.
Vezirköprü’den Havza Lisesi’ne giden Öğrenciler Güç Şartlar İçinde Okuyor
Havza Lisesine ilçemizden her gün sabahtan 30 km’lik Havza’ya gidip akşam dönen öğrenciler çok güçlükler çekmektedirler.
Bu güçlük kışın çetin geçtiği şu günlerde bilhassa kendini hissettirmekte. Karlı gövem diğer yolcular için olduğu gibi öğrenciler için de büyük tehlike meşakkati oluşturmaktadır.
Ortaokulda Hadise
Müdürü İstifa Etti İstifası Geri Aldırıldı
Vezirköprü Ortaokuluna yapılan 12 derslikli ve bir türlü bitmek bilmeyen yeni binanın inşaatı olaylara sebep olmuştur.
Bina müteahitinin adamları kamyon geçirmek için bahçe duvarıyla bir kısım elma ağaçlarının kesilmesini istemişlerse de, ortaokul müdürü arka taraftaki yoldan dolaşabileceğini, ağaçların kesilmesine, duvarın yıkılmasına müsaade etmeyeceğini bildirmiştir.
Müteahit adamları da (iddia edildiğine göre) biz felancanın adamıyız izin almasını biliriz. Diyerek Samsun’dan Kaymakam’a telefon ettirildiği Kaymakamın da müsaade ettiği bildirilmiştir. Müsaade üzerine ağaçlar kesilip, duvar yıkılınca ortaokul müdürü Erol Kenanlı istifa etmişse de, istifası geri aldırılmıştır.

Share
901 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+10 = ?

BENZER HABERLER

Anı İnceleme Araştırma
MUHTARLAR DERNEĞİ YÜKSEKOKUL YOLUNDA

MUHTARLAR DERNEĞİ YÜKSEKOKUL YOLUNDA

Anı İnceleme Araştırma
KAYMAKAMLIK SÜT SORUNUNA EL ATTI

KAYMAKAMLIK SÜT SORUNUNA EL ATTI

Anı İnceleme Araştırma
YÜZLERCE ORMAN İŞÇİSİ GREVDE

YÜZLERCE ORMAN İŞÇİSİ GREVDE

Anı İnceleme Araştırma
SORUNLARIMIZ TARTIŞILDI

SORUNLARIMIZ TARTIŞILDI