logo

Vezirköprü Cezaevinde Türk Halk Müziği Konseri

Vezirköprü Cezaevinde Türk Halk Müziği Konseri

Vezirköprü M Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda yürütülen sosyal kültürel faaliyetler kapsamında, geçtiğimiz hafta Pazartesi Türk Halk Müziği Konseri düzenlendi.
Vezirköprü Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Türk Halk Müziği ve Çok Sesli Korosu, A. Reşat Gümüş şefliğinde seslendirdikleri türkülerle dinleyenleri adeta büyülerken, İnfaz Koruma Memurları Eda Kaya ile İlyas Yılmaz’ın seslendirdikleri türküler de programa ayrı bir renk kattı.
Programa Ceza İnfaz Kurumundan Sorumlu Cumhuriyet Savcısı Kadir Göktaş, Cumhuriyet Savcısı Burak Dağlı, Cumhuriyet Savcısı Turgay Karabulut, Cumhuriyet Savcısı Ozan Özçelik, Cumhuriyet Savcısı Kemal Mansız, İlçe Jandarma Komutanı Ümit Çetinkaya, Kurum Müdürü Adem Ulutaş, Kurum 2. Müdürü Hikmet Göktaş, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mustafa Kaya, Halk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Banu Seni, kurum personeli ile hükümlü ve tutuklular katıldı.
Programın sonunda Cumhuriyet Savcısı Kadir Göktaş; “Cumhuriyet Başsavcılığımızın ve Ceza İnfaz Kurumumuzun infaz politikası içerisinde en önemli misyonundan birisi; hükümlü ve tutukluların yeniden sosyalleşmesini teşvik etmek, üretken ve kanunlara, nizamlara, toplumsal kurallara saygılı, sorumluluk taşıyan bir yaşam biçimine uyumu kolaylaştırmaya yönelik sosyal etkinliklerimizdir. Bu ıslah olmaya ve yeniden sosyalleşmeye yönelik çalışmalarımız içerisinde kurumumuz bünyesinde icra ettiğimiz çeşitli eğitim programları yanında bugün icra edildiği gibi sanatsal etkinlikler de büyük önem taşımaktadır.
Bu vesile ile programın oluşumunda ve sunuluşunda emeği bulunan kıymetli müzisyenlerimize katkılarından dolayı teşekkür ederim.” şeklinde yaptığı konuşma sonrası hediyelerini takdim etti.

Share
146 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+2 = ?