logo

Vezirköprü çifte mücadeleye sahne olacak..

Vezirköprü çifte  mücadeleye sahne olacak..

“Türkiye Offroad Şampiyonası 6. Ayak” ve “Karadeniz Mahalli Offroad Kupası 3. Ayak” yarışları Vezirsuyu’nda..

Bu yıl Vezirköprü iki offroad yarışına birden ev sahipliği yapacak. Vezirköprü’de yarış olmayacak mı? diye tartışma başlarken, iki yarışın da Vezirsuyu’nda yapılacak olması Vezirköprü için önemli…

Veziroff tarafından organize edilen offroad yarışları bu yıl iki kategoride birden 23-24 Eylül tarihlerinde Vezirköprü’de yapılacak.

Bu yıl başında itibaren offroad yarışlarının Veziköprü’de yapılıp yapılmayacağı tartışmaları sonuç verdi ve ilçe tanıtımı için oldukça önemli bir etkinlik olan offroad yarışlarının “Türkiye Offroad Şampiyonası 6. Ayak” ve “Karadeniz Mahalli Offroad Kupası 3. Ayak” yarışlarının Vezirköprü’de yapılmasına karar verildi.

Vezirsuyu Tabiat Parkı Bölgesinde yapılacak olan yarışmaların otomobil sporları içerisindeki en yüksek seyirci katılımı ve sponsorluk bütçesi en yüksek yarışlar olması bekleniyor.

Vezirköprü´de Çifte Yarışlı Offroad Festivali

2017 Türkiye Offroad Şampiyonası 6. yarışı, Vezirköprü Offroad Kulübü tarafından 23-24 Eylül tarihlerinde Vezirköprü’de gerçekleştirilecek.

Samsun Arama Kurtarma Offroad Kulübü organizasyonu Karadeniz Mahalli Offroad Kupası 3. Ayak yarışına da ev sahipliği yapacak olan Vezirköprü Offroad Festivali, 2 gün boyunca 2 farklı yarış ve çeşitli etkinliklerle doğa ve offroad tutkunlarına görsel bir şölen sunacak.  Intercity ana sponsorluğunda Gençlik ve Spor Bakanlığı, Samsun Valiliği, Samsun Büyükşehir Belediyesi, Vezirköprü Belediyesi ve Vezirköprü Orman İşletme Müdürlüğü ve ATC Araç Takip Sistemleri katkılarıyla gerçekleşecek organizasyon 23 Eylül Cumartesi Saat 12.30’da Vezirsuyu Tabiat Parkı’ndan start alacak. Ekipler organizasyonun ilk gününde 12 km’lik Spor Toto özel etabında mücadeleye başlayacaklar.

24 Eylül Pazar günü mücadele ise saat 11.00’dan itibaren izleyenleri unutulmaz sahnelerin beklediği Intercity Seyirci Özel etabında devam edecek. 2 gün boyunca 71 kilometre uzunluğundaki 7 özel etapta devam edecek organizasyon, ödül töreni ile son bulacak.

Share
1776 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+3 = ?