logo

Vezirköprü Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ve Vezirköprü İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün ortaklaşa gerçekleştirdikleri Okullar Güzelleşiyor Etkinliği Beğenildi

Vezirköprü Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ve  Vezirköprü İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün ortaklaşa gerçekleştirdikleri Okullar Güzelleşiyor  Etkinliği Beğenildi

Vezirköprü Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ve Vezirköprü İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün ortaklaşa gerçekleştirdikleri ‘Okullar Güzelleşiyor’ etkinliği 18/01/2019 tarihinde başlayıp 04/02/2019 tarihinde sona erecektir. Etkinliğe Cumhuriyet Başsavcısı Vekili Hacı Kocaaslan, Vezirköprü Denetimli Serbestlik Müdürü İbrahim Baysal, Vezirköprü İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Demircan, Vezirköprü Mehmet Paşa İlkokulu Müdürü Fazıl Engin, Denetimli Serbestlik kapsamında çalıştırılan yükümlüler katılmıştır. Vezirköprü Mehmet Paşa İlkokulunda başlayan Okullar güzelleşiyor etkinliği temizlik, tadilat, boya, ağaç dikimi vb. ihtiyaçlar giderilerek son bulacaktır.
Etkinlikte konuşma yapan Cumhuriyet Başsavcısı Vekili Hacı Kocaaslan ‘Vezirköprü Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nde hükümlülere yönelik eğitim ve iyileştirme faaliyetleri ile birlikte kamu yararına ücretsiz çalışma tedbirleri de yürütülmektedir. 2018 yılında toplamda Vezirköprü ilçemizde 35, Havzada 25 ve Lâdik de 7 hükümlü kamu yararına çalışmıştır. İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinde halen 7 kişi çalışmaktadır. Ülke genelinde gerçekleştirilen bu gibi etkinliklerin Denetimli Serbestlik kapsamındaki hükümlülerin topluma kazandırılmasında çok önemli olduğu düşüncesindeyim. Denetimli serbestlik kapsamındaki hükümlülerin yeniden suça karışmalarına sebep olabilecek etkenlerin azaltılması amacıyla birçok farklı çalışma yapılmaktadır. Toplumda dezavantajlı gruplar içerisinde kabul edilen suça karışmış kişilerin toplum için son derece faydalı olacağına inandığımız bu etkinliğe katılmış olmalarının ayrıca önemli olduğunu düşünmekteyim’ dedi.
Vezirköprü İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Demircan, yükümlüler çocuklarımızın eğitim ve öğretim gördükleri yerleri güzelleştirerek daha temiz bir ortamda eğitim ve öğrenim görmelerine katkı sunmaktadırlar diyerek uygulamaya olumlu baktığını ifade etmiştir.
Vezirköprü Denetimli Serbestlik Müdürü İbrahim Baysal ise; ‘bu etkinliğimiz 18/01/2019 da başlayıp 04/02/2019 tarihine kadar devam edecek ve ikinci yarı yıla okulumuzu eğitim öğretime hazır hale getireceğiz. Ayrıca bu güzel ve anlamlı günde etkinliğimize katılan herkese teşekkür ediyorum. Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü olarak bu ve buna benzer etkinliklerimizi yapmaya devam edeceğiz.’ dedi.

Share
1135 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+9 = ?