logo

Vezirköprü Devlet Hastanesi’nde MR Cihazı Hizmete Başladı

Vezirköprü Devlet Hastanesi’nde MR Cihazı Hizmete Başladı

Yıllardır ilçemizde hastaların çevre il ve ilçelere gitmek zorunda kaldığı MR cihazı, yeni hastanede hizmete başladı.

Vezirköprü’de eski hastanede bulunmaması nedeniyle Samsun ve çevresindeki diğer il ve ilçelere yönlendirilmek zorunda kalınan Manyetik Rezonans (MR) Cihazı geçtiğimiz hafta Cuma günü itibariyle yeni devlet hastanesi binasında hizmet vermeye başladı.

Yeni hastanenin bir süre önce hizmete girmesiyle birlikte eski hastanede yaşanan birçok sorun da ortadan kalkmaya başladı.
Yıllardır ilçemizde bulunmaması nedeniyle hastaların farklı il ve ilçelere gitmek zorunda kaldıkları MR (Manyetik Rezonans) cihazının geçtiğimiz hafta Cuma günü itibariyle hizmete girmesiyle birlikte bu sorun da ortadan kalktı.
Konuyla ilgili olarak açıklamada bulunan Vezirköprü AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Kurt; “18.12.2020 tarihinden itibaren hastalarımıza EMAR -MR(Manyetik Rezonans Görüntüleme Cihazı) hizmet vermeye başlamıştır. MR cihazımız manyetik rezonans teknolojisinin ulaştığı en yeni özelliklere sahiptir ve kaliteli teşhis hizmeti verebilmenin haklı gururunu bize yaşatmakta.” İfadelerine yer verdi.
Öte yandan ilaçlı olarak çekimin de yapılabildiği öğrenilen MR cihazının, 7 gün 24 saat boyunca hastaların hizmetinde olacağı ve hiçbir hastanın mağdur edilmeyeceği ifade edildi.

Doktor eksiği de tamamlanıyor
Yeni hastanenin hizmete girmesiyle birlikte daha önce yaşanan doktor eksikliği sıkıntısının da çözülmeye başladığı, bu kapsamda Onkoloji doktorunun Vezirköprü Devlet Hastanesi’nin yeni binasına taşınmasıyla birlikte kısa bir süre önce hizmete başladığı öğrenildi.
Tek Kadın Doğum doktoruyla hizmet verilen hastanede ikinci bir kadın doğum doktorunun da çok kısa bir süre içerisinde hastanede göreve başlayacağı da edinilen bir diğer bilgi oldu.
Branş doktor eksiğinin de kalmadığı yeni hastaneyle birlikte, eski hastanede yaşanan hasta sevklerinin de minimum seviyelere indirildiği böylece gelen hastaların burada tedavi edilmeye başlandığı da öğrenildi.

Share
63 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+8 = ?