logo

Vezirköprü Eğitimde Kaliteyi Artırma Derneği tarafından hazırlanan Artık Değil Projesi Konya Uluslararası Upues Sempozyumunda Sunuldu

Vezirköprü Eğitimde Kaliteyi Artırma Derneği tarafından hazırlanan Artık Değil Projesi Konya  Uluslararası Upues  Sempozyumunda Sunuldu

VEKAD (Vezirköprü Eğitimde Kaliteyi Artırma Derneği) Vezirköprü İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Vezirköprü Belediyesi işbirliği ile gerçekleştirilen “Artık Değil” projesi 24-25-26 Mart tarihlerinde Konya’da gerçekleştirilen uluslararası sempozyumda bildiri olarak sunuldu.
Konya Valiliği, Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi, Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından yürütülen UPUES “Uluslararası Projeden Uygulamaya Eğitim Sempozyumu” 24-25-26 Mart 2022 tarihinde Konya’da düzenlendi.
20 Ülkeden 40 yabancı Katılımcının da katıldığı Sempozyumda 236 online 116 yüz yüze olmak üzere toplam 352 bildiri sunuldu.
Ülkemizde ve uluslararası platformda eğitimdeki iyi uygulamaların; teknoloji, tasarım ve beceri atölyelerindeki örnek çalışmaların ve bunun dışında örnek proje uygulamaların sonuçlarının eğitim camiası ile paylaşımları gerçekleştirildi.
Bununla birlikte bu çalışmaların yaygınlaştırılması için öğretmenlerin ve akademisyenlerin bilgi ve deneyimleri paydaşlara aktarıldı. Sunuşu yapılan bildiriler kitaplaştırılarak çalışmaların sürdürülebilirliği sağlanacak.
İlçemizde yürütülen “Artık Değil” Projesi de Hakem değerlendirme sürecinden geçtikten sonra kabul edilip sempozyumda sunulan bildirimlerden biri oldu.

Proje bildirisini sunan Erkan Ulaşır, “UPUES sempozyumu Konya’da Vezirköprü ve Samsun İlimiz için çok güzel bir tanıtım imkanı oldu. Ayrıca Vezirköprü Belediye Başkanlığımızın desteği ile Vezirköprü Semaverimizi de tanıtmış olduk. Öncelikle sempozyumu düzenleyenlere ve projemizin bu platformda sunuma layık görenlere teşekkür ederim.
Projemiz sempozyumun en çok ilgi çeken bildirilerinden biri olarak katılımcıların takdirini kazandı.
Ayrıca katılımcılara Vezirköprü’yü tanıtma imkânı da buldum. Bu da ayrı bir kazanım oldu.
Bu tarz projelerin çoğalması ve ilçemizde yapılması her yönden çocuklarımızın gelişimine ve Vezirköprü’de Eğitimin Kalitesinin Artmasına katkı sağlayacaktır.
Projenin başından bu yana emekleri çok olan Dernek yönetimi ve üyelerimize, projeye gönüllü katılarak destek sunan okul idareci ve öğretmenlerimize, desteklerini esirgemeyen Vezirköprü Kaymakamımıza, Vezirköprü Belediye Başkanlığına, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze ve en çokta projeyi sahiplenip bilincine varan ve güzel bir sonucun çıkmasını sağlayan öğrencilerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

Share
21 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+10 = ?