logo

Vezirköprü Eğitimde Kaliteyi Artırma Derneği tarafından Vezirsuyu’nda düzenlenen Çocuk Şenliği Renkli Görüntülere Sahne Oldu

Vezirköprü Eğitimde Kaliteyi Artırma Derneği tarafından Vezirsuyu’nda düzenlenen Çocuk Şenliği Renkli  Görüntülere Sahne Oldu

Vezirköprü Eğitimde Kaliteyi Artırma Derneği (VEKAD) tarafından Pazartesi günü Vezirsuyu’nda düzenlenen Çocuk Şenliği renkli görüntülere sahne oldu.

Vezirköprü Eğitimde Kaliteyi Artırma Derneği (VEKAD) tarafından Birleştirilmiş Sınıflı Köy Okulları öğrencileri için Pazartesi günü Vezirsuyu’nda çocuk şenliği düzenlendi.
Vezirköprü Kaymakamlığı, Belediye Başkanlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Ondokuzmayıs Üniversitesi işbirliği ile gerçekleştirilen çocuk şenliği programına yaklaşık bin 800 civarında öğrenci katıldı.
Vezirsuyu geçtiğimiz Pazartesi günü önemli bir etkinliğe ev sahipliği yaptı.
OMÜ Sınıf Öğremenliği ve Çocuk Gelişimi Bölümü öğrencileri ile diğer katılımcılar şenliğe gelen yaklaşık 1800 öğrenciyle buluşarak, hem eğlenceli hem de bilgilendirici bir gün yaşamalarına öncü oldular.

Vezirköprü Eğitimde Kaliteyi Artırma Derneği (VEKAD) tarafından Birleştirilmiş Sınıflı Köy Okulları öğrencileri için Pazartesi günü Vezirsuyu’nda düzenlenen etkinlikte; Samsun İl Jandarma Komutanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, LÖSEV, AFAD başta olmak üzere çok sayıda kurum stant açarak öğrencilere bilgilendirici çalışmalar gerçekleştirildi.

Etkinlikte konuşma yapan Samsun Valisi Zülkif Dağlı; “Öğrencilerimi-ze böyle güzel bir günü yaşatmış oldunuz. Emeği ve katkısı olan herkese teşekkür ediyorum.” İfadelerini kullandı.
Konuşmanın sonrası Kaymakam Halid Yıldız tarafından Vali Zülkif Dağlı’ya katılım plaketi takdim edildi.

Ondokuzmayıs Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği ve Okul Öncesi Öğretmenliği bölümü öğrencileri tarafından hazırlanan atölye çalışmaları, şenlik programı, gün boyu öğrencilerin gezi ve eğlencelerine sahne oldu.
Şenlik sonrası konuşan Vezirköprü Eğitimde Kaliteyi Artırma Derneği (VEKAD) Başkanı Erkan Ulaşır; “Vezirsuyu Çocuk Şenliği sayesinde kırsalda birçok imkândan mahrum kalan çocuklarımız bir gün de olsa gönüllerince eğlendi.

Ayrıca açılan eğitici stantlar çocuklarımızın bilgilendirilmesine büyük katkı sağladı. Sponsorlarımız sayesinde yemeklerini de burada yiyebilen öğrenciler, mutlu şekilde alandan ayrıldılar. Etkinlik kapsamında emeği geçen ve katkısı olan herkese teşekkür ediyorum.” dedi.
Şenlik programına; Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, Vali Yardımcısı Şevket Cinbir, Kaymakam Halid Yıldız, Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis, Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hamza Çalışıcı, Yeşilyurt AVM Sahibi Mustafa Yeşilyurt, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Ümit Çetinkaya, İlçe Emniyet Müdürü Komiser Rıdvan Koç, İlçe Milli Eğitim Müdürü Resül Özata, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Mehmet Uyar, VEKAD Başkanı Erkan Ulaşır ve yönetim ile öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Etkinliğe katılan öğrencilerin sevinçleri yüzlerinden okunuyordu.
Açılan stantlarda dağıtılan dondurma ve balonlar çocukların yüzlerini güldürdü.
Şenliğe katılan bazı okullar yıl içerisinde düzenledikleri etkinlikte ürettikleri malzemeleri de sergileme imkanı buldular.
Yaklaşık 3 bin kişinin katıldığı öğrenilen etkinliğin Türkiye’de benzeri olmadığı belirtildi.

Share
258 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+2 = ?