logo

Vezirköprü Eğitimde Kaliteyi Artırma Derneği (VEKAD) Vezirsuyu Çocuk Şenliği İçin Hazırlıklarına Başladı

Vezirköprü Eğitimde Kaliteyi Artırma Derneği (VEKAD) Vezirsuyu Çocuk Şenliği İçin  Hazırlıklarına Başladı

İlkinin 2019’da gerçekleşen Birleştirilmiş Sınıflı Köy okulları Öğrencileri için düzenlene Vezirsuyu Çocuk Şenliği Pandemi arasından sonra 2. kez VEKAD (Vezirköprü Eğitimde Kaliteyi Artırma Derneği) organizasyonuyla gerçekleştirilecek.
Vezirköprü Kaymakamlığı, Vezirköprü Belediye Başkanlığı, Vezirköprü İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Ondokuz Mayıs Üniversitesi işbirliği ile gerçekleştirilecek olan şenlik için hazırlık çalışmaları başladı.
Bu yıl 2.si düzenlenecek olan Vezirsuyu Çocuk Şenliği hazırlıkları kapsamında Ondokuz Mayıs Üniversitesi Eğitim Fakültesinde Ondokuzmayıs Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Hamza Çalışıcı ve VEKAD başkanı Erkan Ulaşır tarafından Protokol imzalandı.

Protokol kapsamında Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği ve Okul Öncesi Öğretmenliği bölümü öğrencilerinden oluşan öğrenci grupları şenlikte gerçekleştirilecek olan atölyelerde görev alacaklar.
VEKAD Başkanı Erkan Ulaşır; “Öğretmen adayı öğrencilerin böyle bir çalışma içinde yer alması İki yönlü bir kazanım olarak hem bu öğrenciler mesleki deneyimleri açısından olumlu katkı sağlayacak hem de şenliğe gelen küçük öğrenciler atölyelerde pedagojik anlamda donanımlı öğretmen adaylarıyla bu etkinlikleri yapmış olacaklar.” Dedi.

Share
317 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+9 = ?