logo

Vezirköprü Engelliler Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Emre Özsoy; “Bugün günlerden 3 Aralık Dünya Engelliler Günü…”

Vezirköprü Engelliler Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Emre Özsoy; “Bugün günlerden 3 Aralık Dünya Engelliler Günü…”

Vezirköprü Engelliler Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Emre Özsoy, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle yazılı bir basın açıklaması yaptı.

Özsoy yaptığı açıklamada; “Engelli kardeşlerimizin her birinin, mücadele ile dolu bir hayat hikayesi var elbette. Biz bu hayat hikâyelerine anlam katabilmek adına üzerimize düşen insani görevlerimizi yapabilirsek bir nebze olsun onların engelsiz yaşam mücadelesinde anlamlı bir rol alabiliriz.

Hayatımızın telaşı içinde çoğu değer yargılarından uzaklaştığımız aşikâr. Yaşam hakkı en kutsal en değerli haklarımızdan biri. Peki engellilerin yaşam hakkı için toplum olarak ve birey olarak yaptıklarımız ve yapamadıklarımızı en azından bu gün bir sorgulayabilir miyiz?.

En basitinden , engelli kaldırımlarını kapatmasak mesela , yani asıl engel biz olmasak….

Çocuklarımıza engellilere nasıl davranacakları konusunda bizler örnek olsak ve onların hayatında en az bir engelli dostu olmaları konusunda onları teşvik etsek…

Eğitim konusunda, okul, sınıf ve diğer ortamları onlarında en az bizim kadar kullanabilmeleri için gerekli düzeni sağlayabilsek…

Velhasıl, Rabbimin bütün insanlık için bahşettiği bu güzel dünyada eşit şartlarda hepimizin yaşaması için bireysel, toplumsal görevlerimizi bir kere daha gözden geçirelim hep beraber.

Elleri öpülesi engelli annelerimize Rabbim kolaylıklar nasip eylesin. Şüphesiz bu hayat sınavlarının bizim anlayamayacağımız kadar zor ve meşakkatli olduğu bir gerçek. Bu zorluklarla mücadelelerinde destek olamıyorsak bile lütfen ENGEL olmayalım.

Engelli bireylerimiz için daha güzel, daha sevgi dolu, ENGELSİZ bir Vezirköprü olabilmek ümidiyle…” ifadelerine yer verdi.

Share
37 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+8 = ?