logo

Vezirköprü Esnaf Sanayispor Kulüp Başkanı Ömer Usta; Şampiyon Vezirköprü Yazamadık Talihimize Yenildik

Vezirköprü Esnaf Sanayispor Kulüp Başkanı Ömer Usta; Şampiyon Vezirköprü Yazamadık Talihimize Yenildik

Coronavirüs süreci nedeniyle 2019-2020 Amatör liglerinin iptal edilmesi ve 2020-2021 sezonunda yeniden başlanacak olan amatör lig müsabakalarının ardından ikinci bir açıklamada Vezirköprü Esnaf Sanayispor’dan geldi.

Vezirköprü Esnaf Sanayispor sosyal medya hesabından açıklamada bulunan kulüp başkanı Ömer Usta yaptığı açıklamada; “Şampiyon Vezirköprü Yazamadık Talihimize Yenildik” ifadelerine yer verdi.

Usta yaptığı yazılı açıklamada; “2018 -2019 futbol sezonunda ilçemizin gençleriyle başaracağız diye çıktığımız yolda Şampiyon olarak ligi tamamladık ve ardından yine aynı parola ile 2019 – 2020 1. Amatör ligini lider olarak devam ettirirken pandemi sorunu ile karşı karşıya kaldık.

Bunun sonuncunda da ligler iptal edilerek oynanan müsabakalar harcanan paralar ve verilen emekler yok hükmüne geçti. Bu olay gerçekten beni çok üzdü çünkü futbolcularımız ve esnafımızın emeklerini karşılayamadık. Tabelaya baktığımızda ilk iki takımın Vezirköprü olması bizim ilçemizin talihsiz durumunu ortaya koyuyor.

İki takımda güzel bir hava yakalamıştı ve ilçemiz yıllar sonra çok güzel bir derbi izleyecek ve sporun rekabetiyle gelen başarıyı ve güzel futbolu görecekti. Aynı zamanda iki kulüp Vezirköprü’ye zarar diye ortalarda dolaşan bir kısım insanların da bunun ne kadar doğru bir karar olduğunun farkına varmalarına neden olacaktı ama olmadı. Bu yolda sporcularımızdan esnafımızdan destekleyen halkımızdan hakkını helal etmesini diliyorum ve bu yolda desteğini esirgemeyen herkesten sporcularımıza esnafımıza değerli basınımıza halkımıza teşekkür ediyorum ne istediysek Vezirköprü içindi.” İfadelerine yer verdi.

Share
105 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+4 = ?